Середа, 29 Травня, 2024

Як Google змінює пошукову видачу, щоб отримати доступ до вашого гаманця

Зараз проходить антимонопольний розгляд проти Google, і він розкриває цікаві речі про найбільший пошуковик у світі. Учасники процесу, наприклад, випадково показали, що компанія може змінювати мільярди пошукових запитів на день. Усе для того, щоб користувачі бачили в Google результати, які змусять їх купувати більше речей.

Витік інформації стався під час свідчень одного з працівників, під час яких на проекторі на мить спалахнув ключовий експонат. Він довів те, про що довгий час ходили лише чутки.

До цього часу свідки кидали натяки на масштаби прагнення Google збільшити прибутки: дуже конфіденційна робота під назвою «Проект Меркурій», термінові повідомлення, щоб отримати більше доходу від реклами на сторінці результатів пошукової системи (SERP), засмучені електронні листи про постійне зниження пошукових запитів, що викликають рекламу, які генерують більшу частину грошей Google, спогади про те, як виконавча команда довго наполягала на тому, що непристойні суми корпоративного прибутку дорівнюють споживчому благу.

На екрані проектора з’явився внутрішній слайд Google про зміни в алгоритмі пошуку. Його помітила присутня на судовому засіданні юрист Меган Грей із компанії GrayMatters Law & Policy у Вашингтоні. Вона була присутня на суді з давнього професійного інтересу. Раніше вона боролася з юридичною командою Google, коли працювала у Федеральній торговій комісії, і виступала за конкуренцію пошукових систем як керівник пошуковика DuckDuckGo.

Цей екранний слайд Google мав справу з капітальним ремонтом «семантичної відповідності» його пошукового алгоритму SERP.

Коли ви вводите запит, ви можете очікувати, що пошукова система включатиме в алгоритм синоніми, а також пари текстових фраз під час обробки вказаної вами пошукової фрази. Але цей капітальний ремонт пішов далі, фактично змінивши пошукові запити користувачів для отримання більш комерційних результатів.

Давно існували підозри, що пошуковий гігант маніпулює цінами на рекламу, і тепер стало ясно, що Google ставиться до споживачів з такою ж зневагою. Органічні результати, відомі як «10 синіх посилань» і які Google завжди вважав неприкосновенними, є лише ще одним вектором жадібності Google, закамуфльованої за словесною еквілібристикою.

Ймовірно, Google змінює запити мільярди разів на день у трильйони різних варіантів. Ось як це працює. Скажімо, ви шукаєте “дитячий одяг”. Google без вашого відома перетворює його на пошуковий запит «дитячий одяг бренду NIKOLAI», роблячи закулісну заміну вашого справжнього запиту іншим запитом, який просто приносить більше грошей для компанії та генерує результати, які ви взагалі не шукали.

Ви не можете відмовитися від заміни. Якщо ви не отримуєте бажаних результатів і намагаєтесь уточнити свій запит, ви витрачаєте час даремно.

Чому Google хоче це робити? По-перше, згенеровані результати останнього запиту, швидше за все, будуть орієнтовані на покупки, підштовхуючи вашу подальшу поведінку – схоже на демонстрацію цукерок на касі в продуктовому магазині.

По-друге, цей останній запит автоматично генеруватиме оголошення за ключовими словами, розміщені на сторінці результатів пошукової системи такими магазинами, як TJ Maxx, які платять Google щоразу, коли користувач натискає на них. Коротше кажучи, це гарантований спосіб набити кишені Google.

Це також гарантований спосіб завдати шкоди всім, крім Google. Ця система знижує якість пошукової системи для користувачів і підвищує витрати рекламодавців. Це може зійти з рук для Google, оскільки ці маніпуляції непомітні для користувача та рекламодавця, а компанія фактично захопила понад 90 відсотків частки ринку.

Незрозуміло, як часто і як довго Google це робив, але ця махінація хитра й амбітна. Грей пише, що витратила десятиліття на пошуки прикладів того, як Google ставить свій величезний палець на терези, щоб цензурувати або посилювати певні результати пошукової видачі. Але їй навіть не спало на думку, що Google просто видаляє запити та замінює їх тими, які приносять більше грошей.

Більшість шахрайських дій використовують елементарну техніку «наживки та перемикання», коли негідник заманює жертву привабливою наживкою, а потім у потрібний момент перемикається на інший варіант.

Але Google ввів «інновацію», скасувавши шахрайство. Він спочатку змінює ваш запит, а потім дозволяє вам повірити, що ви отримуєте найкращі результати пошукової системи.

Це чарівний трюк, який Google зміг застосувати лише після того, як монополізував ринок пошукових систем. Він створює у споживачів помилкове враження, що він незрівнянно чудовий пошуковик, лише тому, що ви так звикли до нього.

Навіть якщо Google переможе в поточному антимонопольному судовому процесі, Грей прогнозує, що проблеми триватимуть. Керівник компанії на суді говорив про «контракт Google з користувачами» та її «політику чесних результатів».

Незалежно від того, як петлятиме Google, хоч би які лазівки та законодавчі твердження він обговорював, ігнорувати розумні очікування користувачів — шлях до програшу.

Наразі величезна частка ринку Google і глибоке його вкорінення в повсякденному житті гарантують, що ці викривлені результати забруднюють нашу здатність відкривати та шукати інформацію.

Наступного разу, коли ви будете використовувати Google, пам’ятайте, що ви отримуєте спотворені результати пошуку. Google виводить пошукові результати не для того, щоб допомогти вам знайти те, що ви шукаєте, а для того, щоб збільшити прибутки компанії.

За матеріалами: Wired

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися