П’ятниця, 12 Липня, 2024

Китай звинуватив Xiaomi в шпіонажі

Компанії Xiaomi виявилося недостатньо шпигувати за користувачами інших країн. Вона почала активно збирати інформацію про жителів Китаю. Китайська влада звинуватила Xiaomi у шпіонажі.

Уряд Китаю додав Xiaomi в список найбільших компаній в країні, які нелегально займаються збором персональної інформації користувачів. У цей список також помістили китайського гіганта Tencent.

З моменту старту переліку шпигунських додатків минулого місяця понад 8000 програм визнали, що вони ведуть підозрілу активність. Їхні розробники сказали, що знають, як виправитись. Серед шпигунських додатків назвали Xiaomi Finance, Tencent QQ, QQ Reading, Sina Corp, 36Kr і Sohu News, FlashEX. Загалом список програм-порушників містить 41 додаток, які залишаються проблемними.

Минулого року журналісти видання The Wall Street Journal з’ясували, що близько ста моделей смартфонів Xiaomi і Huawei поставляються з попередньо встановленою програмою GMobi. Вона призначена для стеження за користувачами. Програма таємно збирає персональні дані власників, а компанії використовують їх для демонстрації релевантних рекламних банерів.

Додаток є у всіх смартфонах вищевказаних компаній, що продаються в Китаї, Камбоджі, М’янмі, Бразилії та Індії. Вивчивши GMobi, фахівці з безпеки Upstream Systems з’ясували, що програма серед іншої інформації передає на сервери IMEI і MAC-адресу пристрою, а також дані про його місцезнаходження.

На офіційній сторінці GMobi зазначено, що сервіс співпрацює з більш ніж сотнею компаній у всьому світі, серед яких є Huawei і Xiaomi. Китайські гіганти повністю заперечують будь-який зв’язок із цією компанією.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися