П’ятниця, 24 Травня, 2024

Як підключити консольний джойстик до Android-смартфона

Головною проблемою мобільних ігор завжди було управління, і хоча розробники постійно вдосконалюють його, пропонуючи все більш просунутий HUD, далеко не у всіх проектах сенсор є найкращим варіантом. Крім того, багато геймерів звикли до своїх «рідних» консольних джойстиків, які вже встигли стати продовженням руки. Отже, чи можна підключити консольний джойстик до Android і як це зробити?

Існує два основних способи підключення:

  • через USB;
  • через Bluetooth.

Вибір способу залежить від конкретної моделі джойстика і бажання або небажання купувати спеціальний адаптер, нижче ми детальніше розповімо про кожен із них.

Підключення через USB

Для цього способу потрібен спеціальний кабель USB-OTG. Фактично це адаптер, через який до смартфона можна підключити різні USB-пристрої, разом з клавіатурами, накопичувачами і, звичайно ж, джойстиками. Головне – купити USB-OTG з потрібним роз’ємом (USB-C або micro-USB, залежно від моделі).

Через адаптер підключаються «нефірмові» джойстики з USB-шнуром, а також контролер Nintendo Switch Joy-Con. У першому випадку достатньо просто втикнути контролер в адаптер, і якщо гра підтримує його, то можна відразу геймити.

З Nintendo Switch Joy-Con є кілька моментів. Для його підключення потрібен не простий, а бездротовий USB-OTG, який можна купити в більшості магазинів електроніки, правда, дорожче. Тільки через нього можна підключити відразу два контролери Joy-Con. Якщо досить і одного контролера, то можна обійтися звичайним USB.

Підключення через Bluetooth

Цей спосіб підходить для джойстиків з вбудованим Bluetooth-модулем, а також для контролерів від Xbox One і PS4. У більшості джойстиків достатньо активувати Bluetooth, потім ввімкнути його на смартфоні, перейти в налаштування підключення і вибрати пристрій зі списку доступних через Bluetooth.

Якщо ви синхронізуєте джойстик від Xbox One, то потрібно, щоб він був повністю заряджений, а сама консоль відключена від мережі. Поки Xbox One буде ввімкнений, джойстик неможливо підключити до іншого пристрою. В іншому – порядок той самий, що і для інших Bluetooth-контролерів.

Зверніть увагу, що Bluetooth підтримують тільки нові Xbox One-джойстики, у старих використовується підключення через RG. При виникненні проблем з блютуз-підключенням або для синхронізації старих джойстиків Xbox 360 можна використовувати вказаний вище USB-OTG адаптер.

Через Bluetooth підключається і джойстик від PS4. Для цього достатньо активувати підключення на смартфоні і затиснути на джойстику кнопки PlayStation і Share. Індикатор на контролері повинен блимати, а на телефоні з’явиться повідомлення про доступне підключення. Щоб синхронізувати джойстик, просто тапніть по ньому на смартфоні.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися