Четвер, 30 Листопада, 2023

Як подорожувати інтернетом по-старому

Новорічні свята – це не лише ялинки, подарунки та салат олів’є, а ще й привід згадати минуле. Наприклад, яким був інтернет на стику тисячоліть. Зробити це можна за допомогою ресурсу oldweb.today, про який ми розповімо далі.

Цей сайт являє собою майданчик, де ви можете відвідати збережені версії популярних сайтів за допомогою старих браузерів. Зараз для роботи доступні декілька версій Internet Explorer, Netscape Navigator, а також NSCA Mosaic. Із новіших є Mozilla Firefox та Google Chrome (їхні версії поки майже актуальні, старіші з’являться згодом), а також Chromium.

У спеціальний рядок треба ввести адресу сайту, а на шкалі часу вибрати дату. Після цього можна відправлятися у віртуальну подорож.

У вкладці вашого основного браузера з’явиться емуляція «історичного» переглядача і версії сайту на обрану дату. В емуляторі працюватимуть кнопки, адресна стрічка та інші кнопки. Тобто можна буде відчути всі принади користування старими версіями браузерів.

Посилання всередині сторінок також доступні, за умови, якщо вони були свого часу архівовані.

Проте можуть бути і помилки. Наприклад, браузер Netscape Navigator не зміг коректно відобразити старий сайт UMC. Сталося це, напевно, через те, що найстарші версії сайтів не підтримують веб-технології, які були вже у 2000 році.

А от з новими версіями браузерів таких проблем нема. Але виглядає це доволі кумедно – сучасний браузер та версія сайту 15-річної давнини.

Подивитися старі сайти можна не лише через емулятор, а й за допомогою звичайного браузера. Для цього відвідайте ресурс Web Archive.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися