Топ-5 додатків для заняття спортом

Коли настає тепла пора, все більше людей відновлюють тренування на свіжому повітрі. Ми зробили невелику підбірку додатків, які допоможуть у цьому, звернувши особливу увагу на біг – найбільш популярний і доступний вид спорту.

Незважаючи на те, що зараз входять у моду різноманітні спортивні браслети, звичайні смартфони теж дуже допомагають у тренуваннях. А у спеціальних додатків відмінна функціональність, і вони навіть можуть мотивувати на нові звершення.

5K Trainer

Для тих, хто тільки вирішив регулярно займатися бігом, особливо «наворочений» додаток не потрібен. Якщо щось і використовувати, так це навчальну програму. Одна з них називається 5K Trainer. Як заявляють розробники (і підтверджують багато користувачів у коментарях), за вісім тижнів тренувань (по півгодини тричі на сім днів) навіть новачок спокійно подолає дистанцію в п’ять кілометрів, не зупиняючись і не відчуваючи дискомфорту.

Сам додаток, що працює на Android і iOS, підказує під час занять, скільки потрібно бігти і коли перейти на крок. До того ж залежно від дня проходження програми ці інтервали змінюються і чергуються. Кінцева мета – привчити до безперервного бігу на довгі дистанції. Коли відстань у 5 км буде освоєно, можна переходити до додатків серйозніше.

Nike + Running

Найвідоміший виробник спортивного екіпірування не залишається осторонь і від високих технологій. У Nike в арсеналі і спортивний браслет, і «розумний» спортивний годинник, і додаток для смартфонів. Називається він Nike + Running і доступний для платформ Android і iOS. Ця програма вміє стежити за переміщеннями власника завдяки вбудованому в смартфон GPS. До того ж використовувати його можна навіть на стаціонарній біговій доріжці – для цього в ньому є спеціальний режим. А після пробіжки відкриється меню статистики, в якому можна дізнатися про пройдену дистанцію, темп, спалені калорії і побачити пройдений шлях на карті.

Будь-який вид спорту, нехай навіть у тренувальному варіанті, передбачає змагальний дух. Тому додаток Nike + Running можна використовувати, тільки зареєструвавшись у соціальній мережі компанії (можна використовувати обліковий запис Facebook). Це дозволяє стежити не тільки за своїми спортивними результатами, а й за показниками друзів, а також коментувати їх безпосередньо з програми. Взагалі розробники постаралися максимально «олюднити» свою програму. Крім живих людей, і сам Nike + Running не забуде похвалити за досягнуті результати, наприклад, подолання круглої позначки в кілометражі.

Adidas miCoach Mobile

Один з головних конкурентів Nike – компанія Adidas – також має тренувальний сервіс. Він заточений насамперед на побудову власного плану тренувань і ведення докладної статистики занять. Для повноцінного використання потрібні фірмові спортивні аксесуари, однак і простий смартфон з встановленим додатком теж зійде. З його допомогою можна збирати статистику пробіжок, слухати аудіопідказки віртуального тренера, отримувати доступ до безлічі вправ на розвиток сили і гнучкості й використовувати інші корисні функції.

Adidas miCoach Mobile доступний для Android, iOS і Windows Phone. Є версія і для стаціонарних ПК – вона більше підходить для тренерської роботи, але ніщо не заважає зручно переглядати власну статистику і складати плани тренувань для себе. Для повноцінного використання системи потрібно зареєструватися на її сайті.

Endomondo Sports Tracker

Ця програма для тренувань перевірена часом – перша версія програми побачила світ у далекому 2007 під Symbian. За цей час у неї зібралася досить велика аудиторія, а сьогодні Endomondo Sports Tracker функціонує на трьох основних платформах – Android, iOS і Windows Phone.

Endomondo Sports Tracker фіксує дані з багатьох видів спорту, а не тільки з бігу. До цього переліку входять спортивна ходьба, велосипед, лижі, веслування та інші. Перед початком занять просто потрібно обрати відповідний вид, щоб програма змогла врахувати ті чи інші нюанси і коректно показати результати. До них відноситься пророблений маршрут, швидкість пересування, витрачені калорії і втрата рідини, а за наявності кардіомонітора ще й частота пульсу. Пройдений шлях (неважливо, бігом або на байдарці) можна побачити на карті, а завдяки соціальним функціям – поділитися ним та іншими результатами з товаришами. Для цього потрібно зареєструватися або увійти за допомогою облікового запису Facebook.

Zombies, Run!

Завоювати популярність для програми можна не тільки великою функціональністю і різноманітними наворотами, а й оригінальністю ідеї. Саме цим підкорили публіку автори Zombies, Run!, яка замість монотонного тренування перетворює бігуна в героя гри зомбі-апокаліпсису. Суть цієї гри-тренажера полягає в тому, що спортсменові потрібно тікати від віртуальних зомбі і виконувати різноманітні завдання, наприклад, збирати артефакти або рятувати поранених. При цьому чим ближче вороги, тим швидше потрібно бігти. Іноді вони з’являються практично з нізвідки, і з легкого темпу доводиться миттєво переходити на спринт.

Такий підхід дуже гарний під час бігових кардіотренувань. Звісно, усі ці прискорення у вигляді наскоків зомбі відбуваються не спонтанно, а відповідно до обраного режиму. Таким чином кожен може вибрати програму занять відповідно до свого рівня підготовки або ж просто ту, яка більше подобається в ігровому плані. Атмосфера передається за допомогою навушників – саме за допомогою звуку бігун визначає місце розташування зомбі, відстань до них та іншу ігрову інформацію під час тренувань.

Доступний додаток як для Android, так і на iOS.

Це не всі популярні додатки для заняття спортом. Про RunKeeper ви можете прочитати на цій сторінці.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я