Неділя, 21 Квітня, 2024

Як визначити місцезнаходження людини за телефоном

У різних екстрених ситуаціях може знадобитися терміново дізнатися, де знаходиться людина. І навіть якщо нічого позаштатного не сталося, ті ж батьки завжди хочуть знати, де їхні діти. Для цього існують спеціальні сервіси і додатки, про які ми розповімо далі.

 

«МТС Пошук»

Компанія МТС пропонує кілька послуг, які можуть визначити місце розташування об’єкта. Вони надаються в рамках сервісу «МТС Пошук» і дозволяють вести спостереження за допомогою системи GPS і сигналу від стільникового телефона.

Сервіс, який використовує GPS, називається «Навігатор». Він призначений для відстеження переміщень транспорту і співробітників. За машинами можна стежити, якщо вони обладнані сумісними з послугою комплектами GPS/GSM і SIM-карткою з тарифним пакетом «МТС Навігатор». А у співробітників повинні бути з собою мобільні телефони, підключені до одного з корпоративних тарифів МТС і з активованою послугою. Для того щоб дізнатися місцезнаходження потрібного об’єкта, досить скористатися звичайним браузером. Якщо користувач увійде під своїм логіном на сайт сервісу, йому буде доступна карта із зазначеним на ній транспортом.

Інша можливість стежити за абонентом називається «Дитина під наглядом». Як випливає з назви, розроблена вона для того, що батьки могли стежити за переміщеннями свого чада. Але це не означає, що нею не можна користуватися в інших ситуаціях. Цей сервіс працює на основі визначення телефона за базовими станціями, у радіусі дії яких він знаходиться. Тому особливою точністю він похвалитися не може – у центрі міста можлива помилка становить до 300 м, на околиці – до 1,5 км, а за межами населених пунктів – кілька кілометрів.

За людиною можна стежити через браузер на комп’ютері, мобільний сайт wap.poisk.mts.com.ua або за допомогою спеціального додатка для Android. Ця процедура відбувається абсолютно легально: без згоди абонента вона не активується (на його телефон приходить спеціальне SMS, на яке він повинен відповісти).

«Пильні» додатки

Існує також багато сторонніх програм, які працюють на смартфонах і дозволяють дізнатися своє чи чуже місце розташування. Вони здебільшого працюють за GPS, а отже, у телефоні повинен бути включений відповідний модуль. Перераховувати їх все немає сенсу – їхня функціональність досить схожа.

До таких, наприклад, відноситься GPS Tracker. Ця програма вміє відстежувати не тільки конкретні пристрої, а й цілі групи, стежити за станом батареї на віддаленому пристрої (якщо вона сідає – з’явиться попередження, щоб не виникло помилкової тривоги), показувати, що об’єкт зайшов у небезпечну зону (вона визначається оператором на мапі ). Ну а застосування цієї функціональності можна знайти різне, від серйозного (патрулювання вулиць) до розважального (гра у страйкбол та інші забави).

Якщо потрібен додаток простіший, то можна скористатися програмою «Супутникове стеження». Вона володіє простим інтерфейсом і докладною картою, а абоненти, за якими здійснюється спостереження, позначені аватарками, на які, серед іншого, можна встановити і їхні фото. Перевагою додатка є гібридна система роботи – він визначає місцеположення власника не тільки за GPS, але і за Wi-Fi і базовими станціями оператора. Це дуже корисно в тих випадках, коли GPS просто не працює, наприклад, у бетонних будівлях, під землею і в інших важкодоступних для супутникового сигналу місцях.

Кнопка SOS

Смартфон дозволяє не тільки дізнаватися іншим, де ви знаходитесь, а й самому розповісти про біду. Причому для цього не потрібно нікому дзвонити – достатньо натиснути кнопку SOS у разі небезпеки. Додатків, які додають її на головний екран, теж чимало. Наприклад, Alert.Us – Family Safety GPS дозволяє подати сигнал тривоги в кількох випадках: власне, натискання кнопки, вхід або залишення визначеної зони, а також критично низький рівень заряду батареї.

Не забуваймо, що є й спеціальні телефони з подібною функціональністю – так звані бабусефони, а також спеціальне обладнання для літніх людей.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися