Як захиститися від зламу автосигналізації

У Києві та інших великих містах України почастішали випадки пограбування автомобілів. Відбувається це зазвичай серед білого дня. Власник машини паркується, зачиняє її за допомогою електронної сигналізації та йде у своїх справах. Зловмисник за допомогою спеціального приладу – автограбера – сканує її сигнал і потім відчиняє машину, посилаючи «підробку». Оскільки все відбувається вдень і в людному місці, перехожі не звертають на це увагу: ну відчиняє людина машину і сідає в неї, що тут такого? А спільник злодія стежить за тим, щоб власник відійшов подалі і був чимось зайнятий. У цей час людина з грабером за декілька хвилин забирає з автівки все цінне і йде. Це підходить для найпростіших сигналізацій.

Сигнал з брелока сигналізації можна перехопити простим пристроєм

Якщо система сигналізації більш продумана, то зачиняється і відчиняється машина різними сигналами, і одного сканування буде недостатньо. Але й тут зловмисники знаходять вихід. Вони просто на своїй машині падають на хвіст жертві і чекають, поки вона не зачинить і не відчинить машину знов. Таким чином за наступним разом можна спокійно знімати автівку з сигналізації.

Самі по собі такі прилади доволі примітивні. В інтернеті можна знайти купу схем і за наявності прямих рук спаяти його власноруч. Але підходять вони лише для сигналізацій зі статичним сигналом, тобто найпростішими варіантом захисту.

Схему грабера можна знайти в інтернеті

Але є й більш професійні пристрої, а точніше – цілі комплекси. До їхнього складу входять високочутливий приймач, комп’ютер, гарний передатчик, направлена антена та інше. Такі комплекси вміють сканувати сигнали будь якої складності й розшифровувати їх. Ще один спосіб, що підвищує ймовірність підбору коду, – це створення штучних направлених перешкод. Тоді автовласник декілька разів натискає кнопку сигналізації, але сигнали до машини не доходять. Оскільки кожного разу посилається новий сигнал, граберу стає легше аналізувати і підбирати можливі варіанти відповіді.

Як боротися

Панацеї від сканування сигналу немає. З технічної точки зору найефективніший метод захисту – це використання діалогової (двосторонньої) системи. Вона нагадує схему свій-чужий, коли за визначеним алгоритмом основний блок сигналізації ставить брелоку «питання» у вигляді коду, а той його розшифровує і відправляє сигнал назад. Система звіряє його з правильною «відповіддю» і відчиняє машину. Проте і такий підхід не дає 100% надійності. В інтернеті є інформація, що такі системи теж зламуються, хоча й з більшими труднощами.

Суттєво підвищити безпеку автомобіля можуть різноманітні системи фізичного захисту. Є, наприклад, спеціальні замки на коробку передач. Та й у дверях автівки теж є замки, які можна зачиняти, виходячи з неї. Серед білого дня зловмисник навряд чи стане зламувати фізичний захист, тож речі в салоні будуть у більшій безпеці.

Зачиняючи автівку на фізичний замок ви суттєво зменшуєте ризик пограбування її салону

А щоб постійно знати, що відбувається з автомобілем, можна використовувати сигналізацію з GSM-модулем. Цей пристрій по стільниковому зв’язку передає на смартфон господаря інформацію стосовно спрацювання сигналізації, відчинення дверей чи багажника, увімкнення двигуна, спрацювання датчика удару та (залежно від функціональності конкретної моделі та її налаштувань) про інші події. Усе, що треба для його роботи, – це наявність покриття.

Окрім додаткової безпеки, такі системи роблять можливим віддалене керування автівкою. Наприклад, узимку можна заздалегідь завести мотор, щоб прогрівся салон, а влітку, навпаки, увімкнути кондиціонер. Про такі системи більш детально ми розповімо найближчим часом.