Середа, 29 Листопада, 2023

Як виховати робота, щоб він не сказився

На думку деяких експертів, роботів, як і собак, необхідно навчати, щоб із часом вони не зробилися занадто агресивними. Даній темі було присвячено публічну дискусію в Лондоні, під час якої обговорювались питання взаємодії роботів та людей.

kak-vospitat-robota[2]
Один з учасників дискусії, професор Колдуел, відзначив, що люди дуже сильно помиляються, вважаючи роботів іграшками. Всесвітньо відомий фізик Стівен Гокінг застеріг щодо небезпек, які може нести штучний інтелект. Так, зараз автономні транспортні засоби стали практично реальністю. На його думку, роботи еволюціонують набагато швидше за людину, і ці процеси майже непередбачувані.

Дещо схоже висловив також засновник Tesla Ілон Маск, який зауважив, що штучний інтелект може бути не менш руйнівним, ніж ядерна зброя. В опублікованому нещодавно звіті ООН висловлюється побоювання, що міжнародні терористи можуть використовувати штучний інтелект на власну користь.

Однак є і позитивні оцінки. Так, голова ради директорів Google Ерік Шмідт заявив, що «час припинити нервуватися з приводу штучного інтелекту». Зокрема, він у корені не згоден з твердженням про те, що роботи активно займають «живі» робочі місця.

avtonomnyj-avtomobil-google-68hS[1]
З ним солідарний професор Оксфордського університету Пол Ньюман. На його думку, поява повністю роботизованих автономних систем забезпечить більшу безпеку, економічність і ефективність функціонування.

Проблема актуальна, про що свідчить перша аварія зі смертельним результатом, яка сталася місяць тому та учасником якої став автономний автомобіль Tesla. Причиною аварії став несправний автопілот.

Джерело: TechCult.ru

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися