Як знайти припарковану машину

Знайти місце для паркування в Києві, особливо в центрі міста в робочий день, буває досить складно. А якщо місцина незнайома, то й складно буває потім знайти свою автівку. Уникнути такої ситуації допоможе український додаток Parkdroid. Про те, що він вміє, читайте далі.

Усього головних функцій у програмі дві – це пошук місця для паркування та пошук власного припаркованого автомобіля. У першому випадку додаток показує на екрані паркінги та стоянки: платні та безоплатні. Перші позначені жовтим кольором, а другі – зеленим.

Користувач додатка може відмітитися на такій парковці, а коли звільнить її, іконка на мапі покаже іншим користувачам, чи вільне місце і скільки пройшло часу з моменту його звільнення. Правда, така система досить ненадійна, адже користуються додатком далеко не всі, тож він може показувати, що місце вільне, а насправді там припаркується хтось інший.

Більш серйозний недолік – це неповна база парковок. Її наповнюють самі користувачі. Якщо поставити машину і відмітити місце (вручну або за допомогою GPS), позначка парковки з’явиться на карті. Можна позначити стоянку як платну або безплатну, а щоб вона не з’являлась на мапі – вибрати пункт «Приватна»

На наш погляд, така система не дуже зручна. Так, вона дозволяє шукати актуальні парковки поруч, але не дає змоги створити їхню загальну базу, що було б інформативніше.

Тож, на наш погляд, найкорисніша функція «Пардроїду» – це пошук власної машини. Система тут дуже проста: припаркувавшись, ви натискаєте відповідну кнопку, а додаток визначає координати за GPS та запам’ятовує місце. На випадок, якщо сигналу супутників немає (наприклад, паркінг підземний), виставити місце можна вручну, просто клікнувши по карті. Після цього можна спокійно йти у своїх справах, а повертаючись – просто натиснути кнопку пошуку. Тоді додаток визначить ваше місце перебування, зіставить його з координатами машини і прокладе до неї шлях.

Також для прокладки маршруту можна скористатися сервісом Google Maps в браузері, але для цього потрібен інтернет.

Parkdroid безоплатний і доступний для пристроїв на Android та iOS.