Субота, 22 Червня, 2024

Британці представили концепт водневого літака на 279 пасажирів

Проект британського інституту аерокосмічних технологій FlyZero представив концепцію водневого широкофюзеляжного літака, розрахованого на 279 пасажирів. Розробники кажуть, що дальність його польоту буде 9,7 тисяч кілометрів, пише N+1.

FlyZero

Створенням водневих лайнерів сьогодні займаються кілька компаній. Наприклад, британська Electric Aviation Group розробляє 90-місний водневий літак, британсько-американська ZeroAvia – 76-місний літак, а німецькі H2Fly та Deutsche Aircraft – 40-місний. Такі літальні апарати вважаються екологічно нейтральними. Їм надають руху електромотори, які живляться від паливного елемента, отримуючи енергію від з’єднання водню з киснем, а як «вихлоп» утворюється тільки вода.

Концепт вузькофюзеляжного літака FlyZero

Для польотів на велику дальність водневим літаком потрібно багато рідкого палива. Контейнери з ним можна розмістити всередині фюзеляжу, але це скорочує кількість місць. А якщо бак з рідким воднем розмістити на зовнішній підвісці, збільшується максимальна злітна маса та лобовий опір літака.

Проект FlyZero стартував у 2020 році. Його веде британський інститут аерокосмічних технологій, а спонсорує уряд Сполученого Королівства. Мета проекту – дослідити концепції літаків із нульовим рівнем викидів. На початку наступного року дослідники збираються опублікувати три фінальні концепції екологічних літаків: регіонального, вузькофюзеляжного та широкофюзеляжного.

FlyZero 2

Концепт вузькофюзеляжного літака FlyZero показав 1 грудня під час конференції щодо альтернативних рухових систем королівського авіаційного товариства. Він відрізняється двигунами, інтегрованими в V-подібне хвостове оперення.

У понеділок британський проект опублікував концептуальне зображення та деякі деталі про широкофюзеляжний водневий літак. Розробники припускають, що він зможе перевозити 279 пасажирів на відстані понад 9,7 тисяч кілометрів. Це означає, що з Москви до Сан-Франциско на ньому можна буде дістатися без пересадок. Для порівняння, у широкофюзеляжного Boeing 787-8 дальність польоту – 13,5 тисяч кілометрів, а розрахований він на 248 пасажирів.

Читайте також: Білл Гейтс розповів, чому електричні літаки залишаться мрією

Широкофюзеляжний літак FlyZero літатиме на рідкому водні, що зберігається в криогенних паливних баках при температурі приблизно мінус 250 градусів за Цельсієм. Паливні баки розташуються в хвості та з боків фюзеляжу. Розмах крила літака складе 54 метри – за цим показником він опиниться між широкофюзеляжними Boeing 767 і 787. Під крилом встановлять два турбовентиляторні двигуни.

Чи збудують колись цей літак, невідомо. Але британський проект прогнозує, що із середини 2030-х нове покоління водневих літальних апаратів із низькою вартістю палива за операційними показниками випередять звичайні літаки.

Великобританія має намір зробити всю свою авіацію вуглецево-нейтральною до 2050 року. Тому британська влада фінансує проекти розвитку авіації на альтернативних джерелах енергії. В рамках одного з них Rolls-Royce створила електролітак Spirit of Innovation, який нещодавно розігнався до рекордної серед електричних машин швидкості 623 кілометри на годину.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися