Четвер, 18 Квітня, 2024

Як звертатися до київської влади через петиції

З початку місяця на офіційному порталі Київської міської державної адміністрації працює сервіс електронних петицій, який дозволяє киянам звертатися до міської влади з ідеями та пропозиціями. Ресурс розміщений в окремому розділі сайту КМДА. Там ви не тільки зможете створити петицію, а й ознайомитись зі створеними.

Щоб написати власну петицію, треба натиснути відповідну кнопку вгорі. Якщо ви ще не зареєстровані на порталі, вам запропонують це зробити. Процедура створення облікового запису стандартна – треба вказати адресу електронної пошти, прізвище ім’я та по батькові. Після цього вам на пошту прийде лист-підтвердження, а після проходження цієї процедури відразу можна створювати петицію.

Якщо ви не знаєте, із чого почати, можете переглянути рекомендації. А взагалі треба назвати петицію, додати обґрунтування, тобто пояснити, чому це питання важливе, та додати ілюстрації. Після цього треба вказати свою фізичну поштову адресу для отримання письмової відповіді на петицію.

Щоб ваше звернення потрапило на розгляд КМДА, воно має набрати 10 тис. підписів за 90 днів або менше. Тож, створивши її, потурбуйтесь про просування власної ідеї – розповсюджуйте її в соціальних мережах, підключіть друзів та знайомих.

Окрім створення власної, ви можете підтримати петиції інших городян. Вони доступні одразу на головній сторінці. Якщо вам заважає шапка сайту, можете натиснути на ній відповідну кнопку і перейти в розділ, де її нема.

Петиції діляться на чотири категорії. Це нові, популярні, підтримані та всі петиції в хронологічному порядку. Можна вибрати і напрям, за яким шукати документи. Для цього є спеціальне меню.

Біля кожної петиції зазначено дату її публікації, строк, що залишився на зібрання голосів, кількість підписів, які вже зібрані та скільки ще залишилось. А вибравши конкретне звернення, ви побачите повний текст обґрунтування та ім’я автора. Унизу також публікуються ініціали людей, які вже підписали документ. На сторінці петиції можна залишити і власний підпис. Для цього треба просто ввести код перевірки.

Є там також і інструмент поширення петиції. Але працює він лише для соціальної мережі ВК. Незрозуміло, чому немає Facebook, це було б значно доречніше. Ще один варіант – відправити посилання на пошту знайомих. Це також можна зробити на місці.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися