Apple «плаче», що ремонти збиткові

Apple ще продає користувачам право на проведення ремонту трохи дешевше, ніж звичайно

Компанія Apple відома своєю жадібністю. Особливо це помітно, коли доводиться ремонтувати її техніку (як звичайні випадкові поломки, так і системні дефекти). Адже якщо сторонні сервіси беруть за заміну екрана $100, офіційний ремонт у Apple обійдеться $329. Акумулятори всюди міняють по $30, але Apple бере за цю процедуру $80. Заміна однієї клавіші в Apple Store легко може обійтися в $475. Але виявляється, що навіть при таких великих націнках ремонтний бізнес Apple збитковий.

Про свої фінансові проблеми компанія повідомила у відповідь на запит Комітету Палати представників з питань судочинства. Згідно з опублікованим звітом, Apple втрачає гроші на ремонті своїх гаджетів починаючи з 2009 року. Звітувати цьому комітету Apple доводиться через те, що компанія постійно підвищує ціни на ремонт своїх продуктів, а також перешкоджає ремонту в сторонніх сервісах. Apple є головним лобістом проти прийняття закону про право на ремонт.

Apple ще продає користувачам право на проведення ремонту трохи дешевше, ніж звичайно. Це право називається програма AppleCare+, за яку потрібно віддати від $29 до $199. Якщо заплатити ці гроші, вартість ремонту суттєво знижується і складає від $99 до $249. Наприклад, у разі необхідності замінити розбитий екран iPhone XS Max наявність AppleCare+ дозволяє витратити лише $29, однак сама AppleCare+ коштує $199. І Apple жаліється, що не заробила $101, адже заміна екрана без цієї програми обходиться користувачеві в $329.

Звітувати перед Конгресом США Apple також змусили через її політику ліцензування сервісних центрів. Компанія десятки років поспіль скорочує кількість авторизованих сервісних центрів. Це породило ілюзію, що лише в Apple можуть відремонтувати її гаджети.

Apple, яка є одною з найбагатших компаній у світі, не вперше виставляє ситуацію так, ніби вона майже жебракує. Наприклад, у своєму свідченні Конгресу США компанія відповіла, що 84% додатків у App Store безкоштовні. Однак при цьому компанія змушує всіх платити 30% від зароблених грошей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я