Середа, 29 Травня, 2024

Не працюють кнопки тачпада на ноутбуці – як отримати ліву та праву кнопку миші на клавіатурі

Тачпад та його кнопки розміщені так, що одними з перших страждають від залиття рідиною та забруднення жиром і пилом. Коли кнопки тачпаду перестають нормально працювати, це перетворює портативний ноутбук на стаціонарний комп’ютер, адже доводиться використовувати зовнішню мишу. Якщо замінити апаратні кнопки на нові немає можливості, можна використати програмний трюк, призначивши як ліву та праву кнопки миші якісь клавіші на клавіатурі.

Як кнопки клавіатури перетворити на ліву та праву кнопки миші

Зробити ремап однієї кнопки клавіатури на іншу досить легко – існують десятки відповідних програм. Але вони не надають можливості призначити на клавішу клавіатури кнопку миші.

Для такого скористайтеся безкоштовною утилітою Autohotkey. Вона має дві версії, і наведений нижче скрипт призначений для версії AUTOHOTKEY v1 (https://www.autohotkey.com/download/ahk-install.exe)

Наведений нижче скрипт реалізовує як корткий клік кнопкою миші, так і довге натиснення. В скрипті ліва кнопка миші спрацьовує за комбінацією CTRL+G (^g), права – CTRL+H (^h). Змініть в скрипті ^g та ^h на інші клавіші за потреби.

За допомогою текстового редактора, наприклад, Блокноту чи AkelPad, створіть порожній файл з назвою mouse-key.ahk. У цей файл вставте наступний скрипт:

^g:: 
click Down left
keywait, ^g
click Up left
return

^h:: 
click Down right
keywait, ^h
click Up right
return

 

Запустіть скрипт mouse-key.ahk з правами адміністратора, клікнувши по ньому.

Скрипт потрібно запускати щоразу, як виникає необхідність перепризначення кнопок миші. Для автоматичного старту скрипта під час запуску Windows додайте його до Планувальника задач. Створіть нову просту задачу і на вкладці «Дії» вкажіть програмою для запуску файл mouse-key.ahk. На вкладці «Загальні» переконайтеся, що стоїть позначка виконувати з найвищими правами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися