Вівторок, 23 Липня, 2024

Прискорити Android: які методи ефективні, а які – ні

Рано чи пізно, але гаджети з мобільною ОС від Google починають працювати не так спритно, як раніше. В інтернеті є чимало вказівок щодо оптимізації роботи конкретних пристроїв, серед яких є чимало небезпечних або майже неефективних.

TechToday пропонує добірку простих і ефективних способів оптимізувати роботу вашого смартфона, а також короткий перелік засобів, використання яких не дасть ніякого результату.

Як оптимізувати роботу пристрою з Android

Звільніть робочий стіл. Відмовтеся від анімованих шпалер, видаліть віджети, особливо ті, що використовують тривимірну анімацію та інші гарні ефекти. Це вивільнить оперативну пам’ять, розвантажить процесор та заощадить заряд батареї.

Спробуйте іншу оболонку (лаунчер). Особливо це ефективно для апаратів китайських виробників, які полюбляють встановлювати інтерфейс власного виробництва. Зверніть увагу на Nova Launcher або Smart Launcher 3 – обидві оболонки зручні і споживають небагато системних ресурсів.

Змініть браузер. Браузер за замовчуванням в Android – це всім відомий Chrome, який залюбки споживає всі надлишки пам’яті та системних ресурсів. Opera та Firefox мають менший дещо менший «апетит».

Видаліть зайві програми. Не треба нічого зайвого, залишайте на пристрої лише ті додатки, якими ви користуєтесь. Програми, які не використовуються, не тільки займають місце на карті пам’яті або внутрішньому флеш-накопичувачі апарата, але можуть «висіти» як фонові процеси і засмічувати оперативну пам’ять. Спробуйте альтернативні версії додатків.

google_play_facebook_lite

Наприклад, видалення стандартного додатка Facebook додає швидкодії не новим пристроям, а клієнт Facebook Lite не так сильно навантажує систему.

Видаліть антивірус. Так, це суперечливий крок. Однак абсолютну більшість шкідливих програм на пристрої користувачі встановлюють самостійно. Якщо бути обачним і не встановлювати підозрілі додатки, антивірус не знадобиться.

Вимкніть автоматичну синхронізацію. Новини, погода, додатки для роботи із соцмережами, пошта, хмарні сервіси за замовчуванням звертаються до серверів кожні 15 хвилин. Вимкніть синхронізацію й оновлюйте дані програм вручну. Або задайте інший інтервал часу, наприклад, 2 або 6 годин.

Перезавантажуйте пристрій частіше. Незначною мірою це також допомагає, хоч і створює додаткове навантаження на акумулятор.

Прискорте анімацію. У налаштуваннях Android отримайте доступ до опцій розробника (швидко натиснути сім разів на пункт «Номер збірки» у налаштуваннях пристрою), в опціях задати нову швидкість відображення ефектів анімації.

developer_options

Такий крок хоч і не дуже ефективний, однак створить враження, що пристрій працює швидше.

Встановіть додаток Greenify і контролюйте програми, які працюють у фоновому режимі.

grinify

На відміну від звичайних «менеджерів завдань», Greenify не просто припиняє роботу програм у фоні, а й перешкоджає їхньому повторному завантаженню до того часу, поки ви їх знову не запустите.

Які інструменти неефективні

Додатки для оптимізації. Численні додатки для очищення пам’яті, прискорення роботи картки SD та дефрагментації, які не потребують для своєї робот ROOT-прав, неефективні. Результат їхньої роботи непомітний, однак такі додатки зазвичай щедро нашпиговані нав’язливою рекламою.

Менеджери додатків. Програми, що дозволяють закривати інші додатки для заощадження заряду акумулятора. Такі додатки самі споживають чимало ресурсів, і їхнє використання не виправдовує себе.

Менеджери процесів, або так звані «таск кілери». Це розповсюджений тип додатків у магазині Google Play. Принцип їхньої дії у тому, що вони припиняють роботу процесів, які виконуються у фоновому режимі. Однак так уже побудована система Android, що такі процеси запускається повторно, і на це також буде витрачено ресурси пристрою.

Зауважимо, що застосування всіх перерахованих вище методів здатне покращити ситуацію в найкращому разі на 10-15%. Екстремальні методи, як-от заміна ядра, управління швидкістю процесора або встановлення сторонньої прошивки, можуть виявитися більш ефективними, але теж не гарантують значного приросту швидкодії.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися