Як із розбитого екрана смартфона отримати ліхтарик або нічник

Хоча сама матриця рідкокристалічного екрана тріснула, в неї майже 100% залишилася робочою світлодіодна підсвітка

Розбитий IPS або TN-екран вашого телефона може продовжити приносити вам користь. Він вже нічого не покаже, але без проблем підсвітить дорогу вночі чи освітлюватиме приміщення. Адже з нього можна легко зробити ліхтарик або нічник.

Хоча сама матриця рідкокристалічного екрана тріснула, в неї майже 100% залишилася робочою світлодіодна підсвітка. Із цієї причини розбитий AMOLED/OLED відправляється лише на смітник – у нього немає такої підсвітки.

Щоб перетворити екран на ліхтарик, вийміть його з девайсу, а також з металевої рамки, яка утримує бутерброд із фільтрів, розсіювачів та самої IPS-панелі.

На шлейфі рідкокристалічної матриці будуть окремо припаяні два контакти світлодіодної підсвітки.

Відпаяти її можна нагріванням запальничкою, якщо немає паяльника. На відео показано, як це зробити запальничкою:

Порахуйте кількість світлодіодів у підсвітці екрана та перемножте цю цифру на 3, і ви отримаєте необхідну напругу для роботи підсвітки. Використаний екран має 9 світлодіодів, тобто напруга джерела живлення повинна складати 27 вольт. Можна на 2-3 вольти нижче або вище.

Для майже вічної роботи світлодіодів через них має протікати струм не більше 0,1 ампера. Для обмеження струму згодиться резистор, розрахувати який можна за законом Ома. В інтернеті також є сайти з онлайн-калькуляторами. Для напруги 27 вольт потрібен резистор у 270 Ом, можна 300 Ом. Купити такий можна в магазинах радіодеталей або відшукати у старих телевізорах, радіоприймачах, зарядних пристроях, магнітофонах тощо.

Тоненькі дроти потрібно припаяти до виводів світлодіодної стрічки. Якщо немає паяльника – можна скористатися токопровідним клеєм. До позитивного дроту під’єднайте резистор, а до резистора – джерело живлення.

Як джерело живлення підійде мережевий блок на 5 В від цього ж розбитого смартфона та USB-кабель. Для підвищення напруги потрібен буде підвищувальний DC-DC конвертер. Купити його можна в магазині радіодеталей.

Розріжте кабель посередині та дроти частини зі штекером USB-A приєднайте до входу підвищувального DC-DC конвертера. До виходу під’єднайте резистор зі світлодіодною стрічкою. Увімкнувши в розетку цю схему, плавно обертайте регулятор DC-DC конвертера, поки світлодіоди не почнуть світитися. Встановіть бажану яскравість на власний смак.

За бажанням можна додати вимикач, щоб не доводилося відключати цей імпровізований ліхтар з розетки.

Гаджет для експериментів надано інтернет-магазином MOYO.

1 коментар

  1. Підкажіть чому кількість світлодіодів треба посножити саме на 3? Я нарахував в себе аж 18 світлодіодів, то мені якось важко віриться що в телефоні є такий помножувач напруги.

Comments are closed.