П’ятниця, 1 Березня, 2024

Новий датчик відбитків пальців дозволить смартфонам пропускати лише живих

Біометрична ідентифікація через відбитки пальців може перетворитися з цікавої іграшки на надійний спосіб захисту. Науковці південнокорейського Інституту технологій Улсан створили новий дактилоскопічний сканер, який не можна буде обійти, маючи фотографію та 3D-принтер. Не вдасться його розблокувати, навіть доторкнувшись справжнім пальцем, але неживого власника.

Щоб виключити сучасні прості методи обходу сканера відбитків пальців, науковці додали зчитування сили тиску на датчик та температури шкіри. Для розпізнавання сили тиску та папілярного малюнка використали нановолокна зі срібла, які вимірюють невеликі струми, що генерує палець, коли торкається датчика. Також вбудували сенсор температури, який активує систему лише в діапазоні 30-45 градусів Цельсія.

Нова технологія також дозволяє суттєво збільшити площу самого сканера відбитків. За попередніми оцінками, він зможе покривати більшу частину дисплея, якщо не увесь екран. Це, на думку розробників, дозволить розблокувати телефон, просто взявши його в руки.

Сучасні датчики відбитків базуються переважно на оптичній технології. Вони працюють майже так само, як звичайна фотокамера, тому їх досить легко обійти фотографією відбитка чи роздрукованою на 3D-принтері моделлю пальця.

Нова технологія датчика відбитка на основі нанодротів також матиме більшу точність розпізнавання. За оцінками розробників, вона достатня, щоб задовольнити критерії ФБР зі зйомки відбитків пальців.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися