Середа, 19 Червня, 2024

Як конвертувати Google Таблиці в PDF

Щоб поділитися електронною таблицею, яка знаходиться в сервісі Google Документи, її можна конвертувати у PDF. Цей формат файлу дозволяє пересилати дані і бути певним, що вони відображаються так, як задумано. Є кілька способів конвертувати Google Таблицю у PDF.

Зайдіть на сайт Google Таблиці, відкрийте потрібну електронну таблицю та виконайте одну з таких дій:

  • Щоб конвертувати певні комірки, виділіть їх.
  • Щоб перетворити певну електронну таблицю, зробіть її активною, відкривши цей аркуш.
  • Щоб перетворити всю робочу книгу, вам не потрібно нічого вибирати, просто перейдіть до наступного кроку.
  • Перейдіть до «Файл» > «Завантажити» та виберіть «PDF» у спливаючому меню.
  • У верхньому правому куті використовуйте спадне меню «Експорт», щоб вибрати з поточного аркуша, усієї робочої книги або вибраних клітинок. Потім налаштуйте розмір паперу та орієнтацію сторінки відповідно до ваших уподобань.

Далі ви можете масштабувати відповідно до ширини, висоти або сторінки, а також зробити поля вузькими або широкими за потреби.

Потім ви можете скористатися розділами «Форматування» та «Верхні та нижні колонтитули» внизу бічної панелі. У розділі «Форматування» можна позначити параметри для відображення або приховування ліній сітки та приміток, а також налаштування вирівнювання.

Для колонтитулів ви можете позначити параметри, щоб включити номери сторінок, ім’я аркуша чи книги, а також поточну дату й час. Ви також можете натиснути «Редагувати спеціальні поля», щоб переглянути або додати ці параметри. Нарешті, поставте прапорці, якщо ви хочете повторити закріплені рядки або стовпці на своєму аркуші.

Коли закінчите, натисніть «Експорт» у верхньому правому куті. Файл завантажиться на диск.

Електронну таблицю може бути зручно пересилати в PDF у вигляді посилання, а не файлу. Так PDF оновлюватиметься автоматично при внесенні змін в таблицю. Для цього:

  • Виберіть «Файл» > «Поділитися» та виберіть «Опублікувати в Інтернеті» у спливаючому меню.
  • Коли відкриється вікно публікації, підтвердьте, що ви перебуваєте на вкладці «Посилання». Клацніть спадне меню Весь документ, якщо потрібно перетворити окремий аркуш замість усієї книги, і виберіть його.
  • Потім клацніть спадне меню «Веб-сторінка» та виберіть «Документ PDF (.pdf)».

За бажанням ви можете розгорнути розділ «Опублікований вміст і налаштування» та позначити опцію автоматичної повторної публікації, коли ви вносите зміни в аркуш або книгу.

Виберіть «Опублікувати» або «Почати публікацію» та підтвердьте, натиснувши «ОК».

Потім ви можете вибрати та скопіювати URL-адресу, додати її до повідомлення Gmail або поділитися нею у Facebook чи Twitter.

Якщо пізніше ви вирішите скасувати публікацію файлу, поверніться до меню «Файл» > «Поділитися» > «Опублікувати в Інтернеті». Розгорніть розділ «Опублікований вміст і налаштування» та виберіть «Зупинити публікацію». Потім підтвердьте, натиснувши «ОК» у спливаючому вікні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися