Чому Apple прагне бути таємничою: розповідає головний дизайнер Джонні Айв

За словами голови відділу дизайну, Apple намагається суворо дотримуватися секретності через те, що інакше це було б дивно.

Усі компанії намагаються мінімізувати витоки інформації про свої розробки, але Apple прагне особливої секретності. Для прикладу досить згадати лише історію втраченого прототипу першого iPhone. Головний дизайнер Apple Джонні Айв під час свого виступу на саміті WIRED25 Summit розповів, чому компанія прагне секретності.

За словами голови відділу дизайну, Apple намагається суворо дотримуватися секретності через те, що інакше це було б дивно. «Я думаю, було б дивно не дотримуватися секретності, – розповів Айв. – Я не знаю багатьох креативних людей, які розповідають про свою роботу, коли вона виконана лише частково».

Apple ретельно охороняє свої секрети та наймає на роботу агентів секретних служб, які відшукують «кротів» серед персоналу. Такі практики згодом стали переймати інші компанії.

Айв пояснює бажання Apple тримати свої процеси поза публічною увагою як спосіб не додавати зайвого шуму до цих процесів. «Я знаю багато PR-відділів, які обговорюють речі, котрі ще знаходяться в розробці, – каже він. – Я досить довго у цій сфері і відчуваю відповідальність за те, щоб не плутати чи не додавати зайвий шум про речі, які в процесі розробки. Я знаю, що іноді вони не виходять. Я думаю, це просто наша природа, коли ми працюємо над складною проблемою. Сьогодні багато завдань, над якими ми працюємо, є дуже складними. Це просто дивно розповідати комусь про те, що ти робиш».