У Лондоні студентів почали вчити голограми викладачів

Для створення голограм використовується технологія, розроблена канадською компанією Arht Media. Її основою є проекція на скляний екран, а спеціальні алгоритми оброблюють картинку для надання відчуття глибини та тривимірності.

Викладачі Імперського коледжу Лондона зможуть проводити лекції так, щоб студенти думали, ніби вони на них присутні. У цьому навчальному закладі використали технологію голограм, щоб симулювати тривимірний образ викладача. Подібні технології вже використовуються на концертах для оживлення Майкла Джексона, Елвіса Преслі та інших артистів.

«Альтернативою є використання відеоконференцій, однак ми вважаємо, що голограми дають значно більше відчуття присутності, – говорить директор технолабораторії коледжу доктор Девід Лефевр. – Лектори мають перед собою монітор високої роздільної здатності, тому вони можуть вказувати на людей та дивитися їм прямо в очі. Вони можуть по-справжньому взаємодіяти з аудиторією».

Перше випробування нової технології пройшло вже цього тижня на конференції «Жінки в технологічному секторі», яку провів коледж. У події брали участь гості зі США, які фізично були відсутні, але для аудиторії вони були присутні у вигляді голограми. При цьому віртуальні доповідачі взаємодіяли з доповідачами, які були фізично присутні на сцені.

Для створення голограм використовується технологія, розроблена канадською компанією Arht Media. Її основою є проекція на скляний екран, а спеціальні алгоритми оброблюють картинку для надання відчуття глибини та тривимірності. Створення голограми за такою технологією коштує кілька тисяч доларів, що є прийнятною сумою для університетів, говорить Лефевр.

Для відправки зображення потрібна спеціально обладнана студія. Вона містить камери для зйомок, чорне тло та освітлення об’єкту з двох боків. Імперський коледж Лондона планує запрошувати гостей у дві такі студії – у Лос-Анджелесі та в Торонто. Також коледж розробляє портативний набір для розгортання студії в будь-якому місці.