Неділя, 14 Квітня, 2024

Як очистити свій брудний iPhone: покрокова інструкція

Смартфон є надзвичайно персональною річчю, яку часто беруть з собою усюди. Не дивно, що мобільник вважається одним з найбрудніших предметів в домі. Наш телефон збирає бруд, пил і бруд під час щоденного використання. Але не надто складно почистити забруднений iPhone.

Незважаючи на те, що сучасні iPhone є водостійкими, за жодних обставин не очищуйте iPhone безпосередньо водою чи іншими рідинами. Знайте різницю між водонепроникними та водостійкими пристроями.

Засоби, щоб почистити свій iPhone

Перш за все, приділіть кілька хвилин, щоб спланувати очищення свого iPhone. Переконайтеся, що у вас готові до використання:

  • Маленький рушник
  • Миска з теплою водою з милом
  • Миска з прохолодною водопровідною водою
  • Ізопропіловий спирт
  • Серветка з мікрофібри
  • Ключ для SIM-карти, скріпка для паперу чи подібний невеликий загострений предмет
  • М’яка щітка
  • Зубочистка
  • Ватні палички
  • Ручний пилосос

Приступаймо до процесу очищення

Очищення чохла iPhone

Ви можете очистити чохол окремо, оскільки він набагато стійкіший до пошкоджень, ніж ваш iPhone. Також відносно дешево замінити чохолс, якщо з ним щось трапиться.

Знявши чохол з телефону, очистіть чохол згідно з інструкціями щодо очищення виробника, якщо такі є. Якщо ні, скористайтеся теплою мильною водою, щоб видалити бруд. Зверніть увагу на різні вирізи для зарядного порту, перемикача дзвінка/беззвучного режиму, кнопки дії, гойдалки гучності та камери.

Відкладіть чохол для iPhone набік і дайте йому висохнути, що може зайняти від кількох годин.

Очищення екрана iPhone

Будьте особливо обережні з екраном, який є найделікатнішою частиною пристрою. Apple наносить олеофобне покриття на екран iPhone, яке допомагає відштовхувати жир від пальців. Щоб зберегти олеофобне покриття, чистіть екран iPhone лише водою.

Не використовуйте абразивні засоби для чищення, засоби для чищення скла, спреї для поверхонь, спирт чи інші розчинники. Ці речовини пошкодять олеофобне покриття.

Візьміть м’яку тканину з мікрофібри і злегка змочіть її водою з-під крана, зробивши її вологою, але без крапель. Під час чищення витирайте екран у одному напрямку, щоб видалити жир і бруд. Для цього може знадобитися кілька витирань і ще кілька зволожувань серветки.

Очищення зарядного порту вашого iPhone

Кишенькові ворсинки, ворс, клаптики паперу та інше сміття можуть перешкоджати надійному підключенню смартфона до зарядного пристрою.

Apple не радить використовувати стиснене повітря для чищення будь-якої частини iPhone, і зарядний порт не є винятком.

Хоча ви можете очистити зарядний порт свого iPhone за допомогою інструмента для виймання SIM-карти, який входить до комплекту iPhone із фізичними слотами для SIM-карти, будьте обережні, оскільки цей інструмент може пошкодити роз’єми.

Кращим варіантом буде використання зубочистки, гострий кінець якої обгорнутий ватою.

Вставте зубочистку в порт USB-C або Lightning і вичистіть, що можете. Витріть бруд, і повторюйте, поки порт не стане чистим.

Очистіть контакти зарядного кабелю

Ще одна причина, чому ваш iPhone може не заряджатися належним чином, — це стан кабелю Lightning або USB-C.

Від’єднайте зарядний кабель з обох кінців, перш ніж намагатися його очистити. Протріть роз’єм вологою тканиною, поки ви не побачите, що він блищить. Обов’язково дайте роз’єму висохнути перед повторним використанням. Це також сприятливий час для перевірки кабелю на наявність подальших ознак пошкодження чи зношення.

Як очистити мікрофон і решітки динаміка iPhone

Динамік і мікрофон знаходяться в нижній частині iPhone, по обидва боки від зарядного порту. Це одна з найскладніших ділянок для чищення та найімовірніше місце, заповнене брудом.

Не використовуйте стиснене повітря, оскільки тиск може пошкодити iPhone або поставити під загрозу його водостійкість. Натомість візьміть тонку, надм’яку зубну щітку й злегка протріть ділянку динаміка, щоб послабити налиплий бруд. Будьте обережні, щоб не застосовувати занадто багато сили.

Очистіть тумблер вимкнення звуку

Більшість моделей iPhone мають перемикач «Дзвінок/Без звуку» на лівому краю пристрою. Іноді в ньому накопичується бруд, ускладнюючи очищення перемикача. Згодом може стати важко перемикати перемикач. Якщо ви ніколи не торкаєтеся цього перемикача, наприклад, якщо ваш iPhone завжди в режимі вібрації, він, швидше за все, повний бруду.

Візьміть тонку зубочистку і видаліть бруд. Переключіть перемикач кілька разів, щоб очистити обидві сторони.

Якщо цього недостатньо, підійде тонкий ватний тампон, змочений ізопропіловим спиртом. Будьте обережні, щоб спирт не потрапив на екран або інші чутливі частини iPhone. Ця хімічна речовина може видаляти покриття телефону.

Очистіть кнопку Home

Якщо у вас старіший iPhone із фізичною кнопкою «Додому», її треба тримати в первозданному стані. Варто чистити кнопку часто, можливо, щотижня. Оскільки кнопка обробляє Touch ID за допомогою вбудованого сканера відбитків пальців, чистіть її так само часто, як чистите екран. Навіть тонкий шар бруду може перешкодити реєстрації відбитків пальців.

Очистіть фронтальні камеру та датчики iPhone

На моделях iPhone із Face ID виїмка або виріз Dynamic Island у верхній частині екрана сповнені датчиків. Шар жиру на екрані може вплинути на його роботу.

Отже, якщо ви виявите, що Face ID не вдається швидко розблокувати ваш iPhone, очищення матриці датчиків допоможе. Протріть її тією самою тканиною з мікрофібри, якою ви користувалися для очищення екрану.

Видаліть жир з об’єктива камери iPhone

Подібно до кнопки «Додому» та матриці датчиків, передня та задня камери чутливі до накопичення жиру.

Навчіться розпізнавати ознаки забруднення об’єктива за допомогою видошукача програми Камера на вашому iPhone. Зверніть увагу на світлі смуги, розмиті відблиски, туманні кадри та труднощі з фокусуванням на об’єктах.

Очищення впорається з кожною з цих проблем. Просто регулярно протирайте скло об’єктива м’якою вологою тканиною з мікрофібри.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися