Як отримати розширений BIOS в ноутбуках з InsydeH2O: демонстрація на Acer ES1-332

Доступ до вкладки Advanced з цими налаштуваннями буває потрібен, щоб виправити заводські дефекти

Найголовніші налаштування ноутбуків найчастіше знаходяться не у Windows, а в мікросхемі BIOS. Саме UEFI/BIOS відповідає за роботу кнопок Fn, керує частотою процесора, швидкістю обертання вентилятора охолодження, рівнями яскравості підсвітки, параметрами вбудованої відеокарти тощо.

Доступ вкладки Advanced з цими налаштуваннями буває потрібен, щоб виправити заводські дефекти. Наприклад, понизити максимальну частоту процесора, якщо система охолодження не встигає відводити тепло. Або змінити конфігурацію роботи периферії, наприклад, аудіокодеків, SATA-накопичувачів, портів USB тощо.

Найчастіше розширені опції заблоковані для звичайного користувача. Гарантованим методом їх отримати є прошивка в апарат модифікованої версії BIOS. Такий шлях вимагає певних умінь та знань, а також спеціалізованого обладнання для прошивки BIOS.

Вендори часто залишають «чорний» вхід, який дозволяє отримати розширені опції BIOS натисненням комбінації клавіш. Для різних виробників BIOS це власні комбінації. Також виробник ноутбука може змінювати ці комбінації на індивідуальні. Залишається лише гуглити, перебирати можливі комбінації і сподіватися, що одна з них спрацює.

В ноутбуці Acer ES1-332 з BIOS виробництва InsydeH2O версії 1.13 активувати вкладку розширених опцій Advanced можна так:

  1. Вимкніть ноутбук звичайним чином
  2. Затисніть кнопки FN та TAB
  3. Утримуючи ці дві клавіші, увімкніть ноутбук кнопкою живлення
  4. Продовжуйте тримати FN та TAB натиснутими близько 2-4 секунд
  5. Відпустіть FN та TAB і почніть часто натискати клавішу F2 для входу в BIOS
  6. Ноутбук може сам перезавантажитися – продовжуйте натискати F2

Процес входу в BIOS з активованою вкладкою розширених можливостей показано на відео:

Вкладка Advanced на даному ноутбуці дає широкий контроль над процесором, вбудованою відеокартою, периферією та іншими компонентами:

BIOS у стандартному режимі надає мінімальну кількість опцій:

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я