У серпні Android повністю стане 64-бітним, але з винятками

Підтримка 32-розрядного програмного забезпечення повністю зникне у 2021 році.

Компанія Google оголосила, що розробники повинні розробляти свої додатки в 64-бітному режимі. Інформація про це з’явилася на офіційному сайті операційної системи. Фінальна дата призначена на 1 серпня, і після цього всі нові додатки в Play Store повинні мати 64-розрядні версії. Це ж стосується всіх оновлень для наявних додатків.

У Google зробили виняток для деяких додатків, дозволивши їм залишитися 32-бітними. Серед них – ігри на движку Unity 5.6 або старших версій. Також нові вимоги не стосуються Wear OS і Android TV.

Підтримка 32-розрядного програмного забезпечення повністю зникне у 2021 році. Експерти припускають, що це трапиться разом з виходом Android 11 S.

Підтримка 64-бітних додатків у Android існує ще з часів Lollipop, яка вийшла у 2015 році, однак вона не була обов’язковою. Але у 2017 році Google попередила, що з 2019-го додатки вже не зможуть покладатися виключно на 32-бітний режим.

З виходом iOS 11 на iPhone в 2017 році розробники також позбулися 32-бітного режиму – у ЗМІ це назвали «апокаліпсисом додатків». Ця версія ОС знищила близько 187 тисяч додатків – це приблизно 8% від загальної кількості в App Store. Постраждали всі програми, які тривалий час не оновлювалися та залишалися 32-бітними, адже операційна система iOS 11 підтримує виключно 64-бітні додатки. Запустити на ній 32-бітну утиліту неможливо.

Apple також почала натякати на зміну розрядності своїх програм за кілька років до фінального переходу. Спершу Apple заохочувала розробників переписувати свої утиліти з підтримкою 64 біт. Але також можна було запускати 32-бітні програми. Згодом компанія почала попереджати, що відмовляється від застарілого режиму.

Переробка програми з 32-бітного на 64-бітний код вимагає різної складності. В одних випадках це година-дві роботи над кодом, в інших – майже повне переписування. Це особливо стосується старих додатків, які тривалий час не оновлювалися. Розробники таких можуть взагалі вирішити, що не варто витрачати зусилля на апдейт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я