Як прискорити Windows 11 з допомогою планування апаратного прискорення графічного процесора

Завдяки функції планування апаратного прискоренняя графічного процесора робота виконується пакетно. Це звільняє центральний процесор від деякої роботи і зменшує затримку, що потенційно дозволяє комп’ютеру працювати більш плавно.

Windows 11 поставляється з розширеним налаштуванням, яке називається плануванням апаратного прискоренняя графічного процесора. Воно оптимізує пересилання даних між процесором та відеоядром і підвищує продуктивність комп’ютера.

Що таке апаратно-прискорене планування графічного процесора

Зазвичай процесор комп’ютера завантажує графічні дані в графічний процесор для рендеринга, щоб ігри, мультимедіа та інші програми працювали плавно. Центральний процесор збирає дані кадру, призначає команди і розставляє їх пріоритети одну за одною, щоб графічний процесор міг візуалізувати кадр.

Завдяки функції планування апаратного прискоренняя графічного процесора ця робота виконується пакетно. Це звільняє центральний процесор від деякої роботи і зменшує затримку, що потенційно дозволяє комп’ютеру працювати більш плавно.

Активація планування

Функція планування графічного прискорення дебютувала з оновленням Windows 10 від травня 2020 року. У Windows 11 вона, як і раніше, відключена і її необхідно вмикати вручну.

Для роботи функції необхідно, що на комп’ютері була встановлена відеокарта NVIDIA GTX 1000 і пізнішої версії або AMD серії 5600 або пізніші версії з новітнім графічним драйвером.

Перш ніж почати, рекомендується оновити графічні драйвери на комп’ютері. Натисніть комбінацію клавіш Windows + I, щоб відкрити програму “Налаштування”. У розділі “Система” виберіть опцію “Дисплей” з правого боку.

У розділі “Пов’язані налаштування” виберіть “Графіка” та натисніть “Змінити налаштування графіки за замовчуванням”. Потім увімкніть перемикач у розділі “Планування графічного процесора з апаратним прискоренням” і виберіть “Так” у вікні управління доступом користувача.

Перезавантажте комп’ютер для застосування змін.

У Майкрософт кажуть, що істотне збільшення продуктивності може бути не відчутне одразу. Якщо ця функція знижує продуктивність комп’ютера замість поліпшення, її можна відключити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я