Четвер, 13 Червня, 2024

Як розпізнати підроблений QR-код

QR-коди щільне інтегрувалися в наше повсякденне життя, і шахраї почали створювати зловмисні QR-коди, щоб обдурити нічого не підозрюючих людей. Ось як бути в безпеці.

Оскільки QR-код не призначений для читання людиною, для нас він виглядає як набір чорно-білих смуг та цяток.

Якщо неозброєним оком не можна виявити підроблений QR-код, як можна знати, що він безпечний? Найкращий захист від шахрайства з QR-кодом — це скептицизм та обережність.

По-перше, потрібно проаналізувати місце, де знаходиться QR-код, пошукати можливість його легкої підробки. Наприклад, уникайте кодів у вигляді наклейок. Переконайтеся, що ви отримуєте QR-код із надійного джерела.

По-друге, легальний QR-код ніколи не переведе на сторінку, яка намагається злякати вас, щоб ви вводили вашу особисту інформацію. Якщо є якась тактика страху чи обмеження часу – це шахрайство.

Якщо ви перебуваєте в ресторані чи магазині, запитайте у співробітника, чи використовує компанія QR-код. Можливо, хтось опублікував листівку чи ресурс з QR-кодом, не помітив цього.

Нарешті, деякі смартфони показують попередній перегляд URL-адреси з QR-коду, коли на нього наводять об’єктив камери. Якщо URL-адреса виглядає дивною – не продовжуйте.

До речі, уникайте завантаження програм-сканерів QR-кодів, оскільки в них часто вбудовують віруси.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися