П’ятниця, 19 Липня, 2024

В Європі думають над контролем того, що пишуть в чатах Telegram, Viber, Whatsapp

Ревізійна рада Європейської комісії оприлюднила висновок щодо пропозиції «законодавства для ефективної боротьби з сексуальним насильством над дітьми». Прийняття такого законодавства може зруйнувати цілісність приватних онлайн-комунікацій у всьому ЄС і створити небезпечний прецедент для світу. Адже воно дозволяє владі читати те, що користувачі пишуть в чатах.

За даними POLITICO, ця пропозиція зосереджена на стримуванні онлайн-розповсюдження матеріалів сексуального насильства над дітьми.

Депутат Європарламенту та активіст за громадянські права Патрік Брейєр (Піратська партія) коментує: «Масове спостереження за інтимними повідомленнями та зображеннями порушує наші фундаментальні права згідно з рішенням Європейського суду. Те, що проект нарешті отримав зелене світло, можна пояснити лише масовим тиском з самого верху. Лише публічний резонанс проти контролю чату може зараз зупинити Урсулу фон дер Ляйєн!»

На зустрічах співробітники комісара внутрішніх справ Ілви Йоханссон, яка веде справу, запевняли, що новий закон не міститиме вимог щодо узагальненого сканування, а також, що він не торкатиметься шифрування.

Але результати «Регуляторної наглядової ради» (RSB), яка проводила внутрішню перевірку, розповідають зовсім іншу історію: «У звіті [про законодавство для ефективної боротьби з сексуальним насильством над дітьми] недостатньо ясно, як варіанти, які включають виявлення нових матеріалів сексуального насильства над дітьми, будуть дотримуватись заборони [ЄС] щодо загальних зобов’язань щодо моніторингу».

Звідси випливає, що поточний проект закону, підготовлений комісаром Йоханссон та її командою в DG HOME, містить правила, які змушують постачальників послуг онлайн-зв’язку проводити узагальнений моніторинг приватних комунікацій людей, навіть зашифрованих.

Крім того, у висновку зазначається незаконність загального моніторингу відповідно до законодавства ЄС. У висновку ще вказується, що проект закону також вимагатиме проведення загального моніторингу не лише для незаконних матеріалів, а й для пошуку невідомих зображень за допомогою завідомо ненадійних інструментів на основі штучного інтелекту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися