Вівторок, 16 Липня, 2024

Як шукати інформацію про сайти та їхніх власників

Створити «сенсаційну новину» в інтернеті може кожен, і навіть відомі ресурси можуть на неї «клюнути» та перепублікувати. Захиститися від фейків повністю неможливо, але можна підвищити свої шанси на виявлення подібних матеріалів. Потрібно лише дізнатися більше про сайт та його власника.

За допомогою інструменту SpyOnWeb можна дізнатися, які споріднені сайти зареєстровані на одну IP-адресу чи акаунт. Наприклад, МТС має кілька профільних ресурсів:

 

Комерційні ресурси також може видати єдиний акаунт у системі аналітики Google Analytics. Вона вбудовує унікальний ідентифікатор, який можна знайти в html-коді сайту.

 

Потім цей код Google Analytics можна вставити у SpyOnWeb, ReverseInternet, SameID, Website.Informer. Варто використовувати кожен із цих інструментів, оскільки іноді вони можуть надавати різні результати. Зі скриншотів видно, що в системі Google Analytics один акаунт керує кількома сайтами, і всі вони належать МТС.

 

Також може бути корисною інформація про історію реєстрації сайту, яка доступна на ресурсі whois. У деяких випадках можуть бути вказані контакти осіб або організацій, пов’язаних із сайтом.

За допомогою інструменту geoip.flagfox.net можна перевірити, де фізично знаходяться сервери, на яких працює сайт.

 

За матеріалами: Bellingcat, Stopfake, Global Voices

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися