Вівторок, 23 Липня, 2024

Як сканувати QR-код на Android чи iPhone

QR-коди є компактним способом передавання інформації і вони стають дедалі популярнішими. Прочитати вміст QR-коду можна за допомогою свого смартфона. Гаджети Android та iPhone мають відповідний сканер.

QR-код (Quick Response) – це чорно-біле графічне зображення квадратної форми. Всередині знаходяться дрібніші квадрати, які кодують різну інформацію. Це може бути адреса сайту, контактні дані, пароль до мережі Wi-Fi, події календаря, звичайний текст, дані акаунта соцмереж тощо.

Для сканування QR-коду на смартфоні Android відкрийте стандартний додаток камери. Наведіть об’єктив на код та дочекайтеся його розпізнавання.

На старих гаджетах Android вбудованого сканера може не бути і потрібно скористатися стороннім, завантаживши його з Google Play. Це може бути, наприклад, QR code reader & QR code Scanner.

Деякі смартфони Android не розпізнають QR-коди за допомогою своєї камери, а пропонують скористатися додатком Google Lens.

Сканування QR-коду на iPhone відбувається так само через додаток камери. Наведіть об’єктив на код та дочекайтеся розпізнавання.

В налаштуваннях iPhone можна вимкнути функцію розпізнавання кодів QR. На старих смартфонах може також знадобитися скористатися стороннім сканером, наприклад, QR Code Reader.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися