Четвер, 13 Червня, 2024

Українців обкрадають під прикриттям державних виплат

Зловмисники скористалися ажіотажем щодо обіцяної державної допомоги під час запланованого локдауну. За першу добу реєстрації таких заявок на державному сайті «Дія» подало близько 33 тисяч осіб. Але щонайменше 100 людей помилилися і віддали дані своєї банківської картки зловмисникам, повідомляє кіберполіція.

Ключовим у схемі обману є відео, на якому президент України розповідає про виплату матеріальної допомоги підприємцям у розмірі 8 тисяч гривень. В описі до цього відео шахраї розміщують посилання на сайт для отримання цих грошей. Додатково користувачів переконують словами, що матеріальну допомогу може отримати кожен.

При переході на сайт юзерам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. Також користувачів прохають оплатити послуги юриста за оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо. Спілкування веде переважно чат-бот.

Після виконання вказаних дій громадяни переказують гроші шахраям, а також передають їм свої персональні дані.

Кіберполіція радить отримувати інформацію з приводу фінансових виплат лише з офіційних джерел, не переходити за сумнівними посиланнями, не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім. Якщо зловмисники вже отримали номер картки, звернутись до банку та заблокувати її.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися