Середа, 6 Грудня, 2023

Як у Windows 10 керувати частотою процесора

Починаючи з версії Creators Update на ноутбуках та настільних ПК можна без додаткового програмного забезпечення керувати частотою центрального процесора. Завдяки цій опції можна дещо подовжити час роботи ноутбука або планшета від батареї, зробити комп’ютер холоднішим, зменшити його шумність тощо.

Щоб керувати частотою центрального процесора, відкрийте послідовно Панель управління – Електроживлення – Налаштування своєї схеми електроживлення – Змінити додаткові налаштування живлення.

З’явиться додаткове вікно, в якому зайдіть у розділ «Управління живленням процесора» та розкрийте підрозділ «Максимальна частота процесора». Значення 0 МГц означає, що частота не обмежується. Поставити можна будь-яке число, яке вище за мінімальну частоту вашого процесора, але нижче за максимальну. Дізнатися ці подробиці можна на офіційному сайті виробника процесора.

Якщо потрібно заощадити батарею, тоді варто знизити максимально доступну частоту на 50-60%. Щоб зробити комп’ютер холоднішим та тихішим, можна обмежитися 80% від максимальної частоти процесора. Однак пам’ятайте, що зниження частоти також зменшує продуктивність – для важких завдань, таких як ігри чи математичні обрахунки, варто знімати обмеження.

До речі, можна запропонувати Microsoft свій варіант перекладу інтерфейсу Windows 10. Назви опцій у Windows 10 рясніють помилками – від звичайних орфографічних до лінгвістичних. Microsoft дозволила користувачам попрацювати на користь її ОС та пропонувати власний варіант перекладу тих чи інших функцій і назв елементів.

9 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися