Неділя, 21 Квітня, 2024

У Дубаї почали випробування літаючих таксі

Влада Дубая почала тестові польоти сервісу, який згодом має стати першою у світі службою літаючих таксі. Випробний політ здійснили в рамках церемонії, організованої для дубайського принца Шейха Хамдана бін Мохаммеда.

Літаюче таксі розробила німецька компанія Volocopter. Воно являє собою двомісну кабіну, на даху якої закріплені 18 гвинтів. Візуально такий транспорт виглядає як гігантський квадрокоптер. Планується, що машина літатиме автономно без допомоги пілота. Тривалість одного рейсу не буде перевищувати 30 хвилин. Для безпеки апарат оснащений багатьма системами: запасними батареями, роторами та парашутами.

літаючих таксі

Volocopter є лише одною з компаній із Європи та США, які працюють над літаючим міським транспортом. Таким, наприклад, займається один з найбільших світових авіавиробників Airbus. Він планує випустити літаючу машину в повітря у 2020 році. Над схожими проектами також працюють компанія Kitty Hawk, в яку інвестував засновник Google Ларрі Пейдж, а також Uber.

«Планується, що користувач зі смартфоном та встановленим на ньому додатком зможе викликати Volocopter з найближчого порту Voloport. Транспорт прибуде, автономно дочекається посадки пасажирів та доставить їх у потрібне місце, – каже виконавчий директор Volocopter Флоріан Ройтер – Рішення вже здатне літати на основі GPS-треків. Ми вбудуємо сенсорні можливості та здатність впоратися з невідомими перешкодами на шляху». За його словами, комерційне використання літаючих таксі повинно розпочатися за п’ять років.

Під час тестового польоту літаючий транспорт піднявся на висоту в 200 метрів та кружляв над спеціально виділеною зоною близько п’яти хвилин.

Об’єднані Арабські Емірати послідовно рухаються до своєї мети – стати головною хайтек-зоною в цьому регіоні. Влада вже призначила політ автоматичної станції на Марс у 2021 році. Ця місія стане першою для арабського світу космічною справою.

Та якщо говорити про технології, то останнім часом постає питання: чи зможуть Google та HTC розбити дуополію Apple та Samsung. Бо попри все своє розмаїття, ринок смартфонів належить двом компаніям: Apple та Samsung.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися