Понеділок, 20 Травня, 2024

Як увімкнути або вимкнути ліхтарик на телефоні Android або iPhone

Світлодіодний спалах задньої камери може бути навіть кориснішим за саму камеру. Адже це ліхтарик, який завжди під рукою і виручає у найбільш неочікуваний момент. Якщо ви не знаєте, як увімкнути ліхтарик на своєму смартфоні, спробуйте кроки нижче.

Як увімкнути та вимкнути ліхтарик на телефоні Android

Користувачі Android мають більше способів активації ліхтарика на своєму смартфоні.

Увімкніть ліхтарик Android за допомогою швидких налаштувань

На початку своєї історії Android не мав універсального вбудованого вимикача ліхтарика. Нині всі сучасні телефони Android містять функцію ліхтарика «з коробки».

Щоб увімкнути ліхтарик на Android, просто двічі потягніть зверху вниз по екрану (або потягніть один раз двома пальцями), щоб відкрити меню швидких налаштувань. Ви повинні побачити значок ліхтарика. Торкніться цього, щоб увімкнути світлодіодний спалах.

Це меню буде відрізнятися залежно від виробника апаратного забезпечення та версії Android. Залежно від того, які значки з’являються першими, ви також можете отримати доступ до ліхтарика на панелі сповіщень (потягнувши один раз вниз).

Ви можете заблокувати екран або відкрити інші програми, і ліхтарик залишатиметься включеним. Коли ви закінчите, просто торкніться того самого значка ще раз, щоб вимкнути ліхтарик.

Якщо ви не бачите ліхтарика серед швидких налаштувань, можливо, вам доведеться провести пальцем ліворуч або праворуч, щоб отримати доступ до інших значків. Також може знадобитися відредагувати список інструментів у швидких налаштуваннях. Для цього торкніться «Редагувати» (іконка олівеця чи шестерні) і перетягніть значок ліхтарика у зручніше місце.

OK Google, увімкни ліхтарик

Перемикач ліхтарика на панелі швидких налаштувань зручний, але не завжди найкращий варіант. У швидких налаштуваннях у вас можуть бути розміщені інші ярлики, які ускладнюють доступ до іконки ліхтарика, або вам може знадобитися ввімкнути ліхтарик, коли ваші руки брудні чи чимось зайняті.

У такі моменти ви можете покластися на голосового асистента Google Assistant. Однією з найкорисніших команд для Google Assistant є «OK Google, увімкни мій ліхтарик».

Помічник увімкне ваш ліхтарик, щойно ви це скажете. Щоб вимкнути його, торкніться перемикача, який з’явиться у вікні чату, або скажіть «OK Google, вимкни ліхтарик».

Що робить цей ярлик зручним, так це різномаїття способів доступу до Google Assistant, яке залежить від вашого телефону. Віджет Google має кнопку Google Assistant для легкого доступу. Якщо на вашому пристрої все ще використовується кнопка «Додому», натисніть і утримуйте її, щоб відкрити Асистент. За допомогою навігації Android жестами проведіть пальцем до середини екрана від будь-якого з нижніх кутів.

Використовуйте програму-ліхтарик, якщо потрібно

Якщо вам з якихось причин не подобається жоден із наведених вище методів або у вас є старий телефон Android, на якому немає вбудованого активатора ліхтарика, ви можете скористатися додатком-ліхтариком для Android.

У магазині Google Play їх сотні, але ви повинні бути обережними, вибираючи. Більшість програм-ліхтариків вимагають масу непотрібних дозволів, як-от ваше місцезнаходження, контакти тощо. Немає вагомих причин надавати ці потенційно небезпечні дозволи програмам, які, імовірно, зловживатимуть ними. Наприклад, одна з найпопулярніших програм-ліхтариків для Android, Brightest Flashlight, відома тим, що збирає контакти та дані про місцезнаходження своїх користувачів. Багато з цих програм також показують неприємну повноекранну відеорекламу.

Одним із оптимальних додатків-ліхтариків можна називати Icon Torch (https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.irk.ang.balsan.shortcutled). Він дозволяє відкривати ліхтарик простим перемикачем. Немає реклами чи покупок у додатку, і він вимагає лише абсолютного мінімуму дозволів.

Як увімкнути ліхтарик на iPhone

iOS пропонує легкий доступ до ліхтарика iPhone. Коли телефон Apple заблоковано, у нижньому лівому куті екрана ви побачите значок ліхтарика. Натисніть і утримуйте цю іконку, щоб увімкнути ліхтарик, потім зробіть те саме, коли будете готові вимкнути його. Зауважте, що ярлик не спрацьовує від короткого натискання, щоб запобігти випадковій активації.

Якщо ваш телефон уже розблоковано, ви можете відкрити Центр сповіщень, провівши вниз від верхнього центрального або верхнього лівого кута екрана (не верхнього правого кута, оскільки це відобразить Центр керування). Ви побачите той самий ярлик ліхтарика.

За бажанням ви також можете використовувати ярлик Центру керування, щоб увімкнути ліхтарик вашого iPhone. На iPhone без кнопки «Додому» проведіть пальцем вниз від правого верхнього кута екрана, щоб відкрити його. Якщо на вашому iPhone є кнопка «Додому», проведіть пальцем угору від нижньої частини екрана.

Відкривши Центр керування, торкніться ліхтарика , щоб увімкнути його. Щоб вимкнути ліхтарик, знову торкніться того самого значка.

Якщо натиснути й утримувати піктограму ліхтарика на кілька секунд, ви побачите повзунок, за допомогою якого можна регулювати яскравість світла.

Якщо ви не бачите піктограму ліхтарика, можливо, ви приховали її під час налаштування Центру керування. Перейдіть до «Налаштування» > «Центр керування» , щоб додати ліхтарик назад і налаштувати його положення.

За бажанням ви також можете попросити Siri відкрити ліхтарик. Просто викличте Siri, сказавши «Привіт, Siri» або утримуючи кнопку «Додому» (якщо у вашому iPhone є) або бічну кнопку (для моделей без кнопки «Додому»), щоб викликати її. Потім скажіть «Увімкни ліхтарик».

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися