Неділя, 26 Травня, 2024

Як в Ubuntu/Linux видалити програму

Програми, які не використовуються, можуть займати зайве місце на диску та завантажувати оперативну пам’ять своїми службами, що працюють в фоні. Видаливши їх можна звільнити ресурси комп’ютера для інших важливих задач. Операційна система Ubuntu надає два способи видалення установлених програм.

Деякі програми можна видаляти за допомогою графічної оболонки в додатку Ubuntu Software Manager. В такому разі видалення програми в Ubuntu чимось нагадує деінсталяцію на Windows.

Після запуску Software Manager перейдіть на вкладку встановлених програм та оберіть зі списку додаток для видалення. Справа від назви цієї програми знаходиться кнопка для видалення. Натисніть її та підтвердіть своє рішення у вікні, що з’явиться.

Операційна система попрохає ввести пароль облікового запису з правами адміністратора і в фоновому режимі видалить обрану програму.

Більшість програм в Ubuntu/Linux видаляються через командний рядок, для чого потрібно знати ім’я пакету з програмою. Ім’я пакету може відрізнятися від звичайної назви програми, тому спершу виведіть список всіх встановлених в системі пакетів, ввівши в командному рядку

dpkg –list

Зі списку пакетів оберіть той, що належить непотрібній програмі. Скористайтеся секцією Description, щоб бачити, якій програмі відповідає той чи інший пакет.

Знайшовши у списку потрібний пакет введіть команду, замінивши package-name на ім’я пакету:

sudo apt-get remove package-name

Операційна система попрохає ввести пароль облікового запису з адміністративними правами.

Вищенаведена команда видаляє лише файли програми, залишаючи її налаштування. Якщо потрібно повністю очистити усі сліди від програми, тоді потрібно видаляти її командою:

sudo apt-get purge package-name

Програма може потребувати для своєї роботи додаткові програми та бібліотеки, які залишаться в системі після її видалення. Для очищення комп’ютера від таких файлів введіть команду:

sudo apt-get autoremove

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися