Субота, 24 Лютого, 2024

Як в Windows 11 очистити кеш

Кешування має підвищувати продуктивність роботи, але часто він не очищується автоматично, перетворюючись на причину сповільнення. Кеш може займати надто багато місця на диску, його обробка може вимагати додаткових обчислювальних ресурсів. Прискорити свій гаджет можна, очистивши кеш. Ось як це зробити в Windows 11.

Файли кешу – це тимчасові файли, створені різними додатками і службами. Очищення цих файлів зазвичай не викликає ніяких проблем з додатками, так як програми створюють кеш заново, коли їм це потрібно.

Утиліта очищення диска для скидання кешу

Простий спосіб видалити різні кеші з Windows 11 – використовувати вбудований засіб очищення диска. Цей інструмент автоматично знаходить і очищає файли кешу.

Щоб використовувати інструмент очищення диска, відкрийте меню “Пуск” і знайдіть “Очищення диска”. Клацніть на відповідну іконку у результатах пошукової видачі.

У невеликому вікні “Очищення диска” натисніть спадне меню “Диски” і виберіть диск, на якому встановлена Windows 11. Потім натисніть “ОК”.

Ви побачите вікно “Очищення диска”. Тут, в розділі “Файли для видалення”, встановіть всі прапорці, щоб видалити всі файли кешу. Потім внизу натисніть “ОК”.

Як очистити кеш магазину Microsoft Store

Як і інші програми, Microsoft Store також зберігає файли кешу на комп’ютері. Щоб видалити ці файли, доведеться запустити утиліту WSReset.exe. Для цього спочатку відкрийте вікно Виконати, натиснувши клавіші Windows + R разом. У полі Виконати введіть WSReset.exe і натисніть клавішу Enter.

На екрані з’явиться порожнє чорне вікно. Зачекайте, поки це вікно автоматично закриється, що означатиме завершення видалення кешу магазину Майкрософт.

Як видалити кеш геолокації

Щоб очистити історію місцезнаходжень на комп’ютері, відкрийте програму “Налаштування”, натиснувши клавіші Windows+I разом. У налаштуваннях на лівій бічній панелі виберіть “Конфіденційність і безпека”. В розділі “Дозволи для додатків” натисніть “Місце розташування” і запустіть очищення.

Як очистити кеш DNS

Щоб видалити кеш DNS, використовуйте термінал Windows. В меню “Пуск” пошукайте «Термінал Windows». У терміналі Windows введіть таку команду ipconfig /flushdns і натисніть клавішу Enter. Після очищення у терміналі з’явиться відповідне сповіщення.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися