Середа, 6 Грудня, 2023

Як вимкнути автоматичну яскравість у Windows 10 або 11

Якщо ви втомилися від того, що екран вашого комп’ютера з Windows 10 або 11 автоматично стає яскравішим або тьмяніє, цю функцію легко вимкнути.

Перш ніж розпочати, важливо знати, що автоматична (або адаптивна) яскравість застосовується лише до пристроїв Windows із вбудованими екранами, такі як ноутбуки, планшети та настільні комп’ютери «все в одному». Якщо ви використовуєте зовнішній монітор, ви, ймовірно, не побачите елементів керування адаптивною яскравістю в налаштуваннях.

Деякі пристрої Windows автоматично регулюють яскравість екрана залежно від умов зовнішнього освітлення, а деякі ні. Якщо так, ці зміни ґрунтуються на показаннях датчика освітленості, вбудованого у пристрій.

Крім того, деякі ПК дозволяють автоматично змінювати яскравість залежно від того, що відтворюється на екрані, що допомагає заощадити заряд акумулятора. Microsoft називає цю функцію «адаптивним керуванням яскравістю контенту» або CABC. Залежно від того, які з цих функцій підтримує ваш ПК з Windows, ви можете побачити один або два прапорці для керування цими параметрами в налаштуваннях.

Як відключити адаптивну яскравість у Windows 10 або 11

Відкрийте налаштування Windows, натиснувши Windows+i. Або ви можете клацнути правою кнопкою миші кнопку «Пуск» і вибрати «Налаштування» у списку.

Коли відкриється додаток Налаштування, у Windows 10 та 11 натисніть «Система», а потім виберіть «Дисплей» на бічній панелі.

У розділі «Яскравість та колір» у Windows 10 перегляньте повзунок «Яскравість» і зніміть прапорець «Автоматично регулювати контраст на основі відображеного вмісту, щоб покращити заряд акумулятора» або «Автоматично змінювати яскравість при зміні освітлення». Якщо ви бачите обидва варіанти, зніміть позначки.

У Windows 11 клацніть маленьку стрілку поруч із повзунком «Яскравість», щоб розгорнути невелике меню, а потім зніміть прапорець «Допоможіть покращити заряд акумулятора, оптимізуючи відображений вміст і яскравість».

Якщо ви бачите «Автоматично змінювати яскравість при зміні освітлення», також зніміть прапорець.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися