Четвер, 22 Лютого, 2024

Uber допомагає ООН розвозити їжу в Україні

Uber створив версію своєї платформи доставки, щоб допомогти Організації Об’єднаних Націй доставляти їжу та воду в зруйновані війною райони України. Технологічна фірма співпрацює зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP).

Великим вантажівкам важко дістатися до деяких частин України через пошкодження доріг та мостів, атакож загрозий нападу та пограбування. Платформа Uber дозволяє WFP координувати парк менших транспортних засобів.

WFP вручну відбирає власних водіїв і транспортні засоби, але деякі з них є колишніми водіями Uber, які працювали в Україні до російського вторгнення.

Керівник Uber Дара Хосровшахі сказала, що його фірма надала WFP «власну приватну марку Uber». Це індивідуальна версія платформи доставки Uber Direct, яка доступна в комерційних цілях і якою користується, наприклад, Apple. Зазвичай компанії платять Uber комісію за доставку за послугу, але з WFP вона не стягується.

WFP може використовувати програмне забезпечення для координації розповсюдження та відстеження поставок і водіїв у межах 100 км від своїх складів.

Схема випробовується навколо Дніпра. Згодом її можуть запровадити у чотирьох інших містах: Львові, Вінниці, Києві та Чернівцях.

WFP має на меті забезпечити щомісячне харчування 3 мільйонам людей в Україні до кінця червня

Uber є посередником, який зв’язує приватних водіїв та пасажирів. Під час пандемії цей бізнес значно звузився, тому в компанії значну позицію зайняв відділ доставки Uber. У 2021 році 96% замовлень на доставку Uber припадало на їжу з ресторанів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися