Неділя, 14 Липня, 2024

Як виправити дрейф стіків на контролері PS5

Непрогнозована поведінка контролера PS5, яка робить елементарні рухи в грі та прицілювання складними, є серйозною неприємністю. Особливо часто це проявляється у вигляді дрифту стіків. Для здешевлення контролера стіки виготовляють на базі змінних резисторів, які з часом стираються.  Є кілька порад, якими можна скористатися, щоб вирішити проблему та повернутися до нормальної гри.

Дрифт стіків — це досить зрозумілий термін, при якому герой гри рухається без будь-яких явних рухів з боку гравця. Це проявляється як небажаний рух у грі, незалежно від того, чи то екранна сітка рухається сама по собі, чи ваш персонаж повільно дрейфує в певному напрямку.

Проблема є результатом зносу механічних потенціометрів, які використовуються в більшості ігрових контролерів. Ці механізми використовують ковзний контакт для вимірювання зміни напруги, яка відповідає значенню на осях X і Y. Коли ці контакти зношуються або забруднюються, може статися починаються неправильно реєстровані показання.

Дрейф стіків не завжди передбачуваний. Він може з’являтися й зникати з моменту до моменту, але незмінно створює відчуття, що ви не можете довіряти своєму контролеру.

Проблема тільки погіршуватиметься й погіршуватиметься, доки ви не вирішите щось з нею зробити. У джойстиках із ефектом Холла використовуються магніти, що робить їх набагато стійкішими до дрейфу палиці, бо немає фізичного ковзання.

Відрегулюйте мертві зони та чутливість

Мертва зона означає відстань, на яку потрібно перемістити контролер, перш ніж рух буде зареєстровано. Чим більша мертва зона, тим більше вам потрібно буде рухати ручку, щоб побачити результат на екрані. Більша мертва зона може допомогти замаскувати дрейф стиків, фактично ігноруючи дрібні небажані входи.

Це швидке, а не довгострокове рішення. Оскільки дрейф стіків, ймовірно, лише погіршиться з часом, зрештою навіть це «виправлення» не спрацює. Залежно від того, який у вас контролер DualSense, він може взагалі не працювати, оскільки це налаштування, яке вам може знадобитися налаштувати в кожній грі.

Для стандартних контролерів DualSense немає контролю мертвої зони на рівні системи. Замість цього вам потрібно буде запустити меню налаштувань у будь-якій грі, у яку ви граєте, і шукати повзунок, який керує мертвою зоною. Погана новина полягає в тому, що багато ігор цього не роблять, і вам потрібно буде встановлювати його в кожній грі, у яку ви граєте.

Якщо у вас є контролер DualSense Edge , вам пощастило. Ви можете налаштувати параметри мертвої зони, створивши та використовуючи спеціальний профіль. Для цього увімкніть свою PS5 і перейдіть у «Налаштування» > «Аксесуари» > «Бездротовий контролер DualSense Edge» > «Користувацькі профілі». Використовуйте опцію «Створити спеціальний профіль», а потім установку «Чутливість/мертва зони» для ефективного «обрізання» дрейфу.

Коли ви збільшите мертву зону, ваш контролер стане менш точним, і вам може здатися, що ви маєте менш точний контроль над діями в грі. Ви також можете досягти успіху, налаштувавши параметри чутливості джойстика в будь-якій грі, у яку ви граєте. Це не усуне дрейф, але зробить його менш помітним. На жаль, це також призведе до того, що все стане більш млявим.

Подати претензію по гарантії

Якщо на ваші контролери все ще поширюється гарантія, припиніть читати зараз і подайте претензію щодо гарантії в Sony або до продавця, у якого ви їх придбали.

У разі успішної гарантійної претензії ваш контролер буде безкоштовно відремонтовано або замінено на абсолютно новий.

Очистіть свої аналогові стіки

Якщо проблема спричинена брудом або з’явилася після того, як ви пролили щось на контролер, є ймовірність, що просте очищення допоможе. Для цього вам знадобляться ватяні кульки та ізопропіловий чи етиловий спирт (70% підходить).

Спирт чудово розпушує бруд і має перевагу в тому, що він швидко випаровується. Це робить його відносно безпечним для використання в електроніці та означає, що вам не потрібно турбуватися про сушіння.

Варто уникати замочування контролера у великій кількості спирту, головним чином тому, що вам не знадобиться багато, щоб виконати роботу.

Найпростіший спосіб — нанести ізопропіловий спирт на ватну кульку, а потім помістити її на самий край корпусу аналогової палички, обертаючи по колу.

Замініть несправні аналогові стики

Одна річ, яка вирішить проблему дрейфу палиці, це заміна несправного стіку. Залежно від того, який у вас контролер DualSense, це може зайняти від кількох хвилин до години.

Хороша новина для власників DualSense Edge полягає в тому, що замінити стіки відносно легко. Ви можете придбати модулі для заміни в Sony за 19,99 доларів США за штуку. Зніміть кришку контролера за допомогою повзунка «RELEASE» на нижній стороні панелі. Тепер потрібно підняти важіль розблокування, витягнути старий модуль, замінити його новим і знову натиснути важіль розблокування вниз.

Для стандартних контролерів DualSense це не варіант. Натомість вам потрібно буде придбати змінний модуль джойстика в такого постачальника, як iFixit , за 14,99 доларів США, а потім дотримуйтесь інструкцій із заміни джойстика , щоб завершити ремонт. За словами iFixit, це «дуже складно» і може зайняти до двох годин.

Цей процес вимагає ретельного розбирання всього контролера, відпаювання старого модуля джойстика, припаювання нового модуля джойстика, а потім повторного складання всього, виконавши кроки у зворотному порядку. Хоча посібник досить простий для виконання, вам знадобляться такі інструменти, як паяльник, і впевненість у своїх силах це зробити.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися