Вівторок, 23 Липня, 2024

Як заблокувати людей, щоб вони не могли надсилати повідомлення та телефонувати на ваш iPhone

Якщо вам здається, що вас усе частіше атакують небажані дзвінки та повідомлення на вашому iPhone, ви не одні — кількість спам-дзвінків та повідомлень зростає. На щастя, є способи заблокувати окремі номери, щоб вони більше вас не турбували. Хоча деякі з цих методів працюють і на Android, ми зосередимося на унікальних інструментах та функціях безпеки Apple, щоб ви могли почуватися спокійніше.

Як безпосередньо заблокувати окремий номер телефону або контакт

Хоча блокування випадкових спам-номерів, щоб на наступний день з’явився новий, може здатися грою в “хитрий кріт”, це принаймні діє проти напливу дзвінків. Якщо ж переслідування має більш особистий характер, ось як ви можете переконатися, що людина, від якої ви не хочете чути, не зможе з вами зв’язатися.

Блокування дзвінків

Відкрийте додаток “Телефон”, перейдіть на вкладку “Останні” і знайдіть номер, який хочете заблокувати. Натисніть кнопку “Інформація” (іконка з маленькою літерою “i”), щоб перейти до інформації про контакт, і виберіть “Заблокувати абонента” внизу екрана. Якщо ви хочете заблокувати FaceTime, відкрийте цей додаток і виконайте ті ж дії: натисніть кнопку “Інформація”, щоб відкрити інформацію про контакт, прокрутіть вниз і виберіть “Заблокувати абонента”.

Блокування текстових повідомлень

Відкрийте розмову з людиною, яку ви хочете заблокувати, і натисніть її ім’я та фото зверху, щоб відкрити сторінку контакту. Натисніть кнопку “Інформація” з правого боку, потім прокрутіть вниз і натисніть “Заблокувати абонента”.

Для невідомих номерів, яких немає у вашій програмі “Контакти”, ви також можете повідомити Apple, що це спам. Натисніть на повідомлення, яке хочете відмітити, потім натисніть “Повідомити про спам” (це маленький синій текст під повідомленням), а потім натисніть “Видалити та повідомити про спам”. Це не блокує відправника. Якщо він знову напише, ви можете скористатися вказаними інструкціями.

Блокування електронних листів

У додатку “Пошта” відкрийте електронний лист від облікового запису, який хочете заблокувати, і натисніть його електронну адресу. Потім виберіть “Заблокувати цей контакт”. Блокування у додатку “Пошта” Apple блокує цей контакт на всіх пристроях Apple, підключених до вашого облікового запису.

Зверніть увагу, що якщо ви використовуєте сторонній додаток для електронної пошти, як-от Gmail або Outlook, блокування їх у додатку “Пошта” Apple не зупинить повідомлення небажаного контакту від появи у цих скриньках. Вам потрібно буде заблокувати їх у цих сторонніх додатках.

Як автоматично відключати спам-дзвінки

Це може бути найкорисніша функція, яку Apple додала для боротьби зі спам-дзвінками, але вона має деякі застереження, які роблять її менш ідеальною у деяких ситуаціях.

Щоб увімкнути цю функцію, перейдіть у “Налаштування” > “Телефон” і прокрутіть вниз, щоб натиснути “Вимкнення невідомих абонентів”, потім увімкніть цю функцію.

Це вимикає дзвінки від невідомих номерів, які не збережені у вашому списку контактів, не надсилали вам повідомлень раніше і не з’являлися у вашому списку останніх дзвінків. Вони вимикаються і автоматично надсилаються на вашу голосову пошту, а номер з’являється у вашому списку останніх дзвінків.

На жаль, це означає, що якщо вони знову зателефонують, номер пройде, що може бути ефективним для спам-абонентів, які змінюють свої номери, але не для повторних правопорушників – їх доведеться блокувати вручну.

Однак ваш iPhone автоматично фільтруватиме деякі номери, які ви не зберегли у своєму списку контактів, і дозволить їм пройти. Якщо Siri Suggestions знайде цей номер у текстах або електронних листах, дзвінок пролунає на вашому телефоні.

Крім того, якщо ви зателефонуєте до служб екстреної допомоги, ця функція тимчасово вимкнеться на наступні 24 години, на випадок якщо вони повинні будуть зв’язатися з вами знову.

Як використовувати сторонній додаток для фільтрації спам-дзвінків

Ви також можете використовувати сторонній додаток для фільтрації спам-дзвінків. Спочатку завантажте один або більше з App Store і встановіть їх на свій iPhone. Потім перейдіть у “Налаштування” > “Телефон”, натисніть “Блокування дзвінків та ідентифікація”. Там ви можете увімкнути або вимкнути ваші конкретні додатки для блокування дзвінків.

Ваш оператор також може мати функцію блокування спаму, надану як частину їхньої послуги – якщо це так, на цій самій сторінці буде налаштування “Вимкнути небажані дзвінки”. Як і налаштування Apple “Вимкнення невідомих абонентів”, це вимикає дзвінки, які ваш оператор автоматично виявляє як спам, надсилає їх на голосову пошту та додає у ваш список останніх дзвінків.

Як фільтрувати повідомлення від невідомих номерів

Хоч це і не повне блокування, ви можете налаштувати так, щоб повідомлення від номерів, яких немає у вашому списку контактів, не викликали сповіщення. Таким чином, ви принаймні можете зменшити кількість сповіщень від невідомих номерів (на випадок, якщо це старий друг/член родини, який зв’язується з вами з нового номера).

Щоб фільтрувати такі повідомлення, перейдіть у “Налаштування” > “Повідомлення”, потім увімкніть перемикач “Фільтрувати невідомих відправників”.

Потім відкрийте додаток “Повідомлення” і натисніть “Фільтри” у верхньому лівому куті. Вам буде показано список у стилі електронної пошти. Натисніть “Невідомі відправники”, і ви побачите повідомлення від номерів, яких немає у ваших контактах.

Як перевірити, кого ви заблокували?

Ви можете переглянути свій список заблокованих людей у налаштуваннях iPhone, розділених за номерами телефонів та електронними адресами. Якщо ви хочете переглянути заблоковані номери телефонів, перейдіть у “Налаштування” > “Телефон” > “Заблоковані контакти”. Для заблокованих електронних адрес перейдіть у “Налаштування” > “Пошта” > “Заблоковані”.

З будь-якого з цих списків ви можете вручну додати номер телефону або електронну адресу безпосередньо. Для номерів телефонів перейдіть у “Налаштування” > “Телефон” > “Заблоковані контакти” > “Додати новий”. Для електронних адрес перейдіть у “Налаштування” > “Пошта” > “Заблоковані” > “Додати новий”.

Ви також можете перевірити, кого ви заблокували у FaceTime, перейшовши в “Налаштування” > “FaceTime”, і під розділом “Дзвінки” натисніть “Заблоковані контакти”. Щоб побачити, кого ви заблокували в повідомленнях, перейдіть у “Налаштування” > “Повідомлення”, і під розділом “SMS/MMS” натисніть “Заблоковані контакти”.

Що відбувається, коли ви блокуєте когось?

Коли ви блокуєте номер телефону або контакт, номер все ще може залишити голосове повідомлення, але ви не отримаєте сповіщення. Повідомлення, надіслані або отримані від заблокованих контактів, не будуть доставлені. Найважливіше, що заблокований контакт не буде повідомлений, що його дзвінок або повідомлення були заблоковані.

Коли ви блокуєте електронну адресу у додатку “Пошта” або у його налаштуваннях, вона безпосередньо надсилатиметься до папки “Сміття”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися