Від студента до інженера. Як конкурс «Професіонали майбутнього» став стартом кар’єри

Найкрутіше – це відчуття того, що ти вирішуєш реальне актуальне завдання, яке перед тобою ставить сама індустрія, і що результат твоєї праці може бути згодом запроваджено одним з найбільших операторів зв'язку

Конкурс наукових робіт «Професіонали майбутнього» допомагає молодим фахівцям підготуватися для роботи в телекомунікаційній сфері. Альона Гришаєва була однією з учасниць команди-переможниці у 2012 році. Сьогодні вона працює на посаді інженера в компанії Cisco. Ми попросили Альону розповісти про те, яку роль зіграла участь у конкурсі в її майбутній кар’єрі.

Професіонали майбутньогоАльона Гришаєва. У 2012 році наша команда представляла Донецький національний технічний університет на конкурсі «Професіонали майбутнього». У складі 5 осіб і під чуйним керівництвом наукового керівника ми підготували проект на тему «Спільне будівництво та експлуатація мереж нового покоління різними операторами» (на той час мереж 3G в Україні ще толком не було). Наш проект містив опис моделі гетерогенної бездротової мережі на прикладі покриття ділянки залізниці, також ми описували різні бізнес-моделі взаємодії операторів, які вже існували і використовувалися, наприклад, у європейських країнах. ДонНТУ брав участь у конкурсі не перший рік і завжди займав призові місця, і наша команда не стала винятком – того року ми зайняли перше місце.

За 5 років у моєму житті багато чого змінилося, хоч моя професійна кар’єра не була тісно пов’язана з мобільними мережами, участь у конкурсі я вважаю важливим етапом у своєму професійному становленні. Завдяки конкурсу «Професіонали майбутнього» я отримала перший досвід роботи в команді, перший досвід роботи над серйозним науковим проектом у досить короткий термін, роботи з англомовними джерелами технічної літератури (без перебільшення, нами були перечитані більше сотні статей, завершених магістерських та докторських робіт світової наукової спільноти). Безсумнівно, був отриманий унікальний досвід презентації перед досить серйозною і шанованою аудиторією, яка складалася з наукових співробітників провідних вишів і представників телеком-індустрії.

Але найкрутіше – це відчуття того, що ти вирішуєш реальне актуальне завдання, яке перед тобою ставить сама індустрія, і що результат твоєї праці може бути згодом запроваджено одним з найбільших операторів зв’язку. Крім іншого, напрацювання під час підготовки проекту лягли в основу моєї подальшої магістерської роботи. Грошовий бонус, отриманий за перемогу, став внеском у професійний розвиток і був витрачений на курси мережевої академії Cisco.

Я однозначно рекомендую всім студентам брати участь в конкурсі «Професіонали майбутнього», а також в інших схожих конкурсах, олімпіадах, хакатонах, конференціях та інкубаторах – це відмінна можливість кинути виклик собі, проявити свої здібності, розвинути не тільки технічні, але і soft skills, та і просто познайомитися із цікавими людьми! І ще один прагматичний бонус: у разі відсутності реального досвіду роботи рядки про участь (хай навіть не перемоги) в таких конкурсах, дозволяють прикрасити резюме і тим самим виділитися серед інших кандидатів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я