П’ятниця, 19 Липня, 2024

Штучний інтелект заблокує п’яних за кермом

П’яні водії чи водії під наркотиками є однією з найбільших трагедій, яка вбиває невинних людей. Лише технології можуть унеможливити п’яне водіння і законодавці навіть готові зобов’язати автовиробників вбудовувати такі технології виявлення водія під дією речовин. Але достатньо надійних технологій все ще не існує. Проте штучний інтелект може стати технологією виявлення п’яних за кермом. Ефективність виявлення складає близько 75%.

Для виявлення стану сп’яніння у водіїв часто пропонується використовувати спеціальне обладнання, таке як міні-алкотестери або навіть сидіння з датчиком тиску. Інші системи працюють, оцінюючи поведінку водіїв за кермом. Потенційно ці системи дозволяють людям обманути їх та кермвати автомобілем в нетверезому стані.

У відповідь на такі обмеження вчені з австралійського Університету Едіт Коуен вирішили розробити систему, яка могла б забезпечити раннє втручання за допомогою звичайного недорогого обладнання.

Їхня система базується на штучному інтелекті та звичайних внутрішньосалонних камерах. Щойно штучний інтелект розпізнає, що на водійське сидіння сіла людина під речовинами, він заблокує старт авто.

Дослідники почали з того, що 60 добровольців використовували симулятор водіння в приміщенні, а звичайна відеокамера RGB записувала їхні обличчя. Кожна особа керувала автомобілем у трьох послідовних ступенях сп’яніння: тверезому, слабкому та сильному.

Потім використовувався алгоритм для ретельного вивчення відеоматеріалів, шукаючи виразні візуальні характеристики, які продемонстрували всі (або принаймні більшість) суб’єктів тестування на кожному з трьох рівнів. Було виявлено, що певні рухи обличчя разом із напрямком погляду та положенням голови були відносно послідовними показниками.

Коли цей алгоритм згодом перевірили на більшій кількості відео з особами за кермом у нетверезому стані, виявилося, що він на 75% точний для визначення, до якого з трьох рівнів потрапляє кожна особа. Ця цифра має покращитися в міру подальшого розвитку технології.

Систему можна додатково інтегрувати в додаток для смартфона, дозволяючи користувачам перевіряти себе або людей, які подорожують з ними. І на цьому можливості не закінчуються.

Наступним кроком у дослідженні є визначення роздільної здатності зображення, необхідної для використання цього алгоритму. Якщо буде доведено, що відео з низькою роздільною здатністю достатньо, ця технологія може бути використана камерами спостереження, встановленими на узбіччях, і правоохоронні органи зможуть використовувати її для запобігання вживання п’яного водіння.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися