Неділя, 14 Липня, 2024

Як запустити TRIM на SSD та підтримувати високу швидкість роботи накопичувача

TRIM – це важлива функція для підтримання високої швидкості запису SSD. Це особливо важливо для сучасних SSD з пам’яттю QLC, які мають швидкість запису на рівні механічного жорсткого диску HDD минулого десятиліття. Якщо ваш комп’ютер не часто знаходиться в режимі простоювання, операційна система та контролер диску можуть не знайти підходящий час для запуску TRIM. В такому випадку команду можна запустити вручну.

Для швидкого видалення інформації операційна система та диск насправді її не видаляють, а лише відмічають як видалену. Так операційна система розуміє, що на місце цих даних можна записати інші дані.

Але флеш-пам’ять не вміє записувати інформацію в комірки, в яких уже є інформація. Потрібно спершу виконати запис, щоб заповнити всі старі дані нулями. Потім замість нулів можна записати нові дані.

Команда TRIM дозволяє операційній системі повідомляти SSD, які блоки даних більше не використовуються і можуть бути безпечно заповнені нулями. Це готує комірки для майбутнього запису даних, забезпечуючи швидший запис нових даних.

Команда TRIM має регулярно запускатися в автоматичному режимі. Щоб активувати її вручну, відкрийте Powershell.

Введіть команду Optimize-Volume -DriveLetter C -ReTrim –Verbose

Команда виконується для кожного логічного диску окремо. Для зміни диску необхідно змінити у ключі -DriveLetter C літеру диска з C на іншу, наприклад, D.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися