Четвер, 25 Липня, 2024

Як зарядити мобільник від дротового телефона

Дротові стаціонарні телефони сьогодні поступово відмирають під натиском мобільного зв’язку, але вони стануть у пригоді, якщо ви опинилися з розрядженим смартфоном. Адже дротова телефонна мережа незалежна від загальної електромережі, і це буде корисним, наприклад, при зникненні струму в розетках. Перетворити дротовий телефон на зарядний пристрій нескладно, потрібно лише дружити з паяльником.

Перш ніж підключати до дротової телефонної лінії свій смартфон, необхідно дізнатися, яка напруга є в телефонній мережі. Заміряти її можна за допомогою будь-якого мультиметра, і зазвичай це близько 50 вольт. Проте не варто лякатися таких цифр – при під’єднанні споживача струму напруга швидко впаде. Наприклад, при споживанні струму в 75 мА напруга становитиме близько 5 В. Для порівняння, типова зарядка смартфона чи планшета видає струм у 2000 мА при напрузі 5 В.

 

Напряму під’єднувати смартфон для заряджання від телефонної лінії не можна – напруга не встигне достатньо швидко понизитись до безпечної величини. Необхідно спершу під’єднати до дротів регулятор напруги, який гарантовано триматиме безпечні 5 В. Як робочий варіант можна використати мікросхему LM7805, яку треба під’єднати наступним чином:

 

Раптовий дзвінок на дротовий телефон перетворить постійний струм у лінії на змінний, що може вивести смартфон з ладу. Для захисту від цього необхідно встановити діод між виходом телефонної лінії та першим контактом регулятора напруги. Його розміщення також показане на малюнку вище.

Під’єднайте до виходу регулятора напруги USB-кабель з роз’ємом типу «мама». У нього потім можна буде вставити USB-кабель від смартфона чи планшета з роз’ємом microUSB або Lightning.

За матеріалами: Instructables

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися