Понеділок, 15 Квітня, 2024

Майбутнє банкоматів: на що чекати роздавальникам готівки

До переліку можливостей смартфонів додалася ще одна – вони стали ключем, що відкриває банкомати. Подібну ATM-установку вже тестують у Європі.

Удосконаленням доступу до АТМ займається виробник банкоматів – німецька компанія Wincor Nixdorf. Вона презентувала банкомат CINEO C2020, який дозволяє власникам смартфонів з функцією безконтактного зв’язку одним дотиком отримати доступ до акаунту, зняти гроші або провести іншу операцію. Для смартфонів без функції NFC передбачено альтернативний варіант доступу за QR-кодом.

«Користувачі смартфонів можуть ініціювати зняття готівки за допомогою мобільного додатка, брендованого під банк, чиїми послугами вони користуються», – йдеться в прес-релізі Wincor Nixdorf. При цьому користувач може вибрати рахунок, з якого будуть списані гроші, і вказати необхідну суму ще по дорозі до банкомату. Потім потрібно буде тільки пройти аутентифікацію за допомогою смартфона. У мобільному додатку також можна знайти найближчий банкомат, який видає готівку без карти.

Замість смартфона в банкоматі можна використовувати безконтактну пластикову карту. Сенсорний екран банкомату зробили максимально захищеним для введення PIN-коду.

Сертифікація та інтеграція нових систем у наявну інфраструктуру банку досить проста, оскільки банкомат CINEO C2020 використовує стандартну технологію програмного забезпечення. Деякі банки в Європі, США та Азії вже почали тестування CINEO C2020.

Експерти передрікають, що для банкоматів можуть настати важкі часи. Доля банкоматів залежить від готовності йти в ногу з часом. Якщо в банкоматі можна буде обміняти Bitcoin, авторизуватися за допомогою сканера долоні або отримати доступ до рахунку зі смартфона, ці пристрої мають шанси залишитися актуальними.

Найбільше, кажуть експерти, банкоматам загрожує перехід до безготівкового суспільства. Однак і в такому разі у цих машин є шанс, адже самі гроші нікуди не зникнуть. Просто АТМ перетвориться з пристрою, що видає готівку, на термінал для доступу до інформації про рахунки, а також управління фінансами.

Поки що банкоматам нічого не загрожує, оскільки вони стають дедалі більш функціональними та все частіше переймають роботу банків. Тепер через банкомат можна відкрити депозит, внести гроші на рахунок, переказати кошти і зробити інші операції, які спочатку були властиві банкам.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися