Як затемнити дисплей нижче дозволеного

У моніторів для настільних комп’ютерів є одна зручна функція – апаратне регулювання яскравості від майже повного нуля до максимуму. Завдяки цьому зручно, наприклад, працювати вночі в повній темряві. Власники ноутбуків з Windows такої можливості зазвичай позбавлені, і мінімальний рівень яскравості їхнього дисплея вночі виявляється занадто яскравим. Операційна система не дозволяє вільно встановлювати бажаний рівень підсвічування, однак спосіб затемнити екран усе ж є. Він не додасть зайвих годин при роботі від батареї, зате зробить яскравість екрана зручнішою в цілковитій пітьмі.

Для зменшення рівня підсвічування нижче дозволеного виробником ноутбука необхідно скористатися утилітою DimScreen. Це невелика програма на 300 кБ, яку не потрібно встановлювати чи налаштовувати. Досить її запустити, і вона одразу зробить екран темнішим.

При цьому вона не може маніпулювати підсвічуванням і тому працює через саму РК-матрицю. Для зменшення яскравості дисплея ця програма налаштовує пікселі так, щоб вони пропускали менше світла від світлодіодів. Це вона виконує за допомогою запуску напівпрозорого вікна, яке відображається над усіма іншими. Усі налаштування програма зберігає в оперативній пам’яті ПК, тому якщо з неї вийти або перезавантажити машину, підсвічування дисплея за замовчуванням відновиться.

Окрім вибору рівня затемнення через іконку в системному треї, у DimScreen також можна встановити початковий рівень яскравості при запуску та гарячі клавіші для швидкого перемикання між ними.

Утиліта розповсюджується безоплатно, а її можна завантажити із сайту автора.

Фото: flickr.com