Вівторок, 12 Грудня, 2023

Як змусити Opera займати менше простору на диску

Якщо на вашому ПК чи планшеті раптово закінчилося місце – подивіться, можливо його «з’їв» ваш веб-браузер. Наприклад, браузер Opera для Windows заносить усі відкриті сторінки в кеш на диску, але не має «звички» його очищувати. Із часом ця папка може розростися до сотень мегабайтів. Це особливо актуально для планшетів, де диск часто має 32-64 ГБ, кілька десятків з яких зайняті ОС та додатковими програмами.

11

Вимкнути кеш через інтерфейс Opera виявилося неможливо – така опція недоступна для користувача. У цьому разі допомогла зміна прав доступу до папки з кешем. Необхідно заборонити запис та зміну файлів у ній.

Натисніть правою кнопкою миші на папку з кешем та перейдіть на вкладку «Безпека». Змініть дозволи з «Дозволено» на «Заборонено» і натисніть ОК.

22

Оскільки браузер Opera використовує двигун Chrome, в останнього також може бути схожа папка. Її варто шукати в директорії Chrome.

1 коментар

  1. Проще поместить ярлык на эту папку в удобное место, например, в папку “Документы”, открывать ее по ярлыку и очищать вручную (удалять файлы). Я именно так и поступаю ежедневно перед завершением работы и выключением. Аналогично и с другими браузерами, в осоновном использую Хром, а при необходимости Firefox.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися