Субота, 20 Квітня, 2024

Як знайти свою локальну та зовнішню IP-адреси

IP-адреса комп’ютера є важливою інформацією, знання якої часто потрібне для налаштування віддаленого доступу, підключення до різних сервісів тощо. У типовій мережі кожен гаджет зазвичай має дві IP-адреси: зовнішню, яку «бачать» усі в інтернеті та внутрішню, яка доступна в локальному масштабі. Залежно від потреби може знадобитися знати обидві або якусь одну.

Як дізнатися зовнішню IP-адресу

Побачити поточну зовнішню IP-адресу свого гаджета можна за допомогою сервісів моніторингу IP-адрес, наприклад, WhatIsMyIP.com. Зайшовши на цей сайт у верхній частині сторінки будуть вказані ваші адреси IPv6 та IPv4.

Як дізнатися внутрішню IP-адресу

Внутрішню IP-адресу можна побачити, зайшовши в системні налаштування або скориставшись вбудованими мережевими утилітами.

На Windows запустіть cmd.exe та після відкриття командного рядка виконайте команду ipconfig. Шукайте рядок зі словами IPv4 Address, а цифри поруч будуть локальною IP-адресою машини.

На Mac клацніть іконку Apple у верхньому лівому куті та перейдіть в системні налаштування. Відкрийте розділ мережевих налаштувань та перейдіть у поточне мережеве з’єднання – Wi-Fi чи Ethernet. Активне мережеве з’єднання матиме зелену точку поряд зі значком. Зайшовши у налаштування мережевого з’єднання пошукайте рядок зі словами IP address.

У Android дізнатися IP-адресу можна, зайшовши в налаштування гаджета в розділ мереж та інтернету. Тапніть на Wi-Fi, після чого натисніть на іконку шестерні поруч з ім’ям поточної мережі, до якої підключений девайс. Тапніть опцію розширених налаштувань, прокрутіть екран до низу та подивіться локальну адресу IPv4.

Дізнатися адресу на iOS можна, зайшовши в налаштуваннях в розділ Wi-Fi. В ньому знайдіть назву поточної мережі, до якої підключений гаджет, і натисніть на літеру «i» поруч з нею. Шукайте рядок IPv4.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися