Windows 10 може зробити додатки Android «рідними»

Вбудована у Windows 10 підтримка додатків Android може стати відповіддю на нещодавній крок Apple

Користувачі Windows 10 у 2021 році можуть отримати можливість запускати програми Android. Це можливо і сьогодні, але вимагає або наявності емулятора Android або смартфона Android, який транслює екран мобільника на ПК. Microsoft працює над тим, щоб програми для Android можна було запускати як звичайно, без проміжних компонентів.

Інформація про зближення Windows 10 та Android поки нічим не підтверджена та існує на рівні чуток. Першим, хто повідомив про такі можливі плани Microsoft, став журналіст видання Windows Central Зак Боуден.

Якщо Windows 10 отримає інтеграцію з програмами Android, користувачі зможуть їх завантажувати з магазину додатків Microsoft Store.

Сподіватися на доступність на Windows 10 додатків Google (Gmail, YouTube тощо) не варто, оскільки вони не працюють без компонента Google Play Services. Інші платформи, які заявляли про сумісність із програмами для Android (BlackBerry 10, Windows 10 Mobile), також не мали інтеграції з Google Play Services.

Вбудована у Windows 10 підтримка додатків Android може стати відповіддю на нещодавній крок Apple. Компанія перевела свої комп’ютери та ноутбуки з процесорів архітектури Intel x86 на власну архітектуру Apple M1 ARM. Таку ж архітектуру мають процесори iPhone та iPad. Тому операційна система MacOS Big Sur дозволила запускати додатки для iPad та iPhone.