Як зробити комп’ютер чи ноутбук більш чутливим на дії користувача та зменшити його нагрів

Наочно видно, як при перегляді YouTube процесор розігрівся до 80 градусів, але при неактивності користувача він почав одразу охолоджуватися. При цьому відео продовжує відтворюватися

Можна дещо поліпшити систему управління частотою процесора у Windows. Крихітна утиліта змусить комп’ютер швидше відгукуватися на дії користувача, а в періоди простою зменшить його нагрів.

Виробники не кажуть, але більшість сучасних ноутбуків може надати максимальну продуктивність лише протягом кількох хвилин. Це час, що потрібен комп’ютеру для прогріву, оскільки потужностей системи охолодження не вистачає для роботи в максимальному режимі. Особливо це стосується гаджетів із пасивним охолодженням без кулера. Нагрітий процесор, щоб не засмажитися, вимушений скидати частоту і продуктивність.

Найбільшу чутливість комп’ютера на дії користувача можна отримати, вибравши схему керування живленням «Висока продуктивність». У ній процесор працює на максимальній частоті, що призводить до його підвищеного нагріву. У Microsoft рекомендують використовувати схему «Збалансована», однак у Windows підвищення частоти може займати до 0,15 секунди. Це помітний проміжок, протягом якого здається, що комп’ютер «не тягне».

Збільшити чутливість комп’ютера на дії користувача та при цьому зменшити його нагрів можна, якщо прив’язати стан процесора до дій користувача. Коли є рухи мишкою чи натиснення клавіш – процесор має працювати на максимальних можливостях. У період очікування, наприклад, при перегляді відео на YouTube, частоту потрібно встановити мінімальну.

Для цього знадобиться утиліта AutoPowerOptionsOK, яка «важить» лише 85 кілобайтів. У розділі Auto Power Options Switch навпроти слова if виберіть Keyboard and Mouse Events і вкажіть час затримки для перемикання схеми електроживлення. Навпроти then встановіть схему «Висока продуктивність», навпроти else укажіть «Економія енергії».

Таким чином комп’ютер при активності користувача буде знаходитися в режимі максимальної продуктивності. Коли користувач не торкатиметься його, після вказаного періоду машина перейде в стан економії енергії. Це зменшить нагрів, а також збереже заряд акумулятора.

Наочно видно, як при перегляді YouTube процесор розігрівся до 80 градусів, але при неактивності користувача він почав одразу охолоджуватися. При цьому відео продовжує відтворюватися:

Гаджет для експериментів надано магазином MOYO