Вівторок, 18 Червня, 2024

Українці відмовляються від готівки

За час карантину кожен п’ятий українець відмовився від готівки. Такі дані озвучили аналітики сервісу доставки Raketa, дослідивши оплати клієнтів в період з березня по вересень поточного року.

Карантин істотно вплинув на звички людей. Крім носіння масок, регулярної дезінфекції рук і спроб дотримання дистанції, українці стали відмовлятися від готівки. Так, якщо в березні число платежів готівкою серед клієнтів сервісу Raketa становило близько 40%, то до початку вересня цей показник знизився до 20% і продовжує зменшуватися.

Максимальне зростання безготівкових платежів припало на березень, коли був введений жорсткий карантин. Тоді за неповний місяць число платежів готівкою знизилося на 10%. У період з квітня по вересень кількість безготівкових оплат зросла ще на 10%: з 70% до майже 80%. При цьому тренд відмови від готівкових розрахунків продовжується.

Зростанню безготівкових платежів посприяв як карантин, так і різні активності, які проводили платіжні системи. Наприклад, Visa в партнерстві з Raketa роздавали промокоди на знижку і безкоштовну доставку, щоб стимулювати людей замовляти їжу додому, мінімізувавши контакти.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися