Субота, 2 Березня, 2024

Який браузер вибрати, коли мало пам’яті

Майже в усіх веб-навігаторів є вибір між 32-бітною та 64-бітною версіями. Користувач ресурсу Ghacks з’ясував, чи є різниця між ними та яку краще встановити на своєму домашньому ПК.

Тестовою системою слугував ПК з Intel Core i5-2500, 8 ГБ оперативної пам’яті (ОЗП), 256 ГБ SSD, Nvidia GeForce GTX 960 і Windows 10. На цій машині дослідили Mozilla Firefox, Google Chrome, Pale Moon, Vivaldi Beta 2, Microsoft Edge (має лише 64-бітний випуск).

Для перевірки різниці між браузерами дослідник заміряв використання оперативної пам’яті відразу після запуску. Далі він відкривав 10 сайтів (ghacks.net, startpage.com, youtube.com, betanews.com, reddit.com, slashdot.org, producthunt.com, twitch.com, amazon.com, google.com) та дивився, скільки веб-навігатори споживають ОЗП. Після цього він запускав спеціалізовані тести роботи браузера (Mozilla Kraken benchmark, JetStream benchmark, Google Octane benchmark, RoboHornet benchmark, Dromaeo benchmark), але вони цікаві лише розробникам.

Результати вийшли дещо несподіваними. Наприклад, Google Chrome завис на таких тестах, як RoboHornet і Dromaeo. Pale Moon завис на бенчмарку JeSteam, а Vivaldi перестав реагувати на команди під час проведення бенчмарку Dromaeo. Єдині браузери, яке повністю пройшли всі тести без жодних проблем, – це Mozilla Firefox і Microsoft Edge.

Залежно від кількості відкритих вкладок браузери споживали таку кількість оперативної пам’яті:

Синім кольором показано споживання одразу після запуску, червоним – при 10 відкритих вкладках

Продуктивність 64- і 32-бітних версій браузерів, пише експерт, майже однакова, і різниця непомітна без спеціальних тестів. Але якщо ваш комп’ютер має невеликий обсяг оперативної пам’яті (менше 4 ГБ), тоді варто забути про 64-бітні випуски. Також варто встановити веб-навігатор Pale Moon, який виявився найбільш заощадливим. Або можна інсталювати Firefox – він другий у списку економних.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися