Два найбільших мобільних оператори спільно створять покриття 4G для охоплення 90% населення країни

Мобільні оператори повинні протягом кількох найближчих років забезпечити зв’язком 4G населені пункти з кількістю населення від 2000 людей, а, також основні автодороги

Мобільні оператори Київстар та Vodafone Україна підписали Меморандум про наміри спільного використання пасивної та активної інфраструктури своїх мобільних мереж – тобто використання як каналів зв’язку, так і базових станцій та іншого обладнання. Результатом цього повинно стати прискорення розвитку покриття території України технологією LTE при збереженні запланованих обсягів інвестицій.

Наразі компанії Київстар та Vodafone Україна визначають ділянки мобільних мереж та населені пункти для спільного використання інфраструктури. Оператори планують розпочати практичну реалізацію Меморандуму в листопаді-грудні 2020 року після погодження проєкту з боку державних органів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету» мобільні оператори повинні протягом кількох найближчих років забезпечити зв’язком 4G населені пункти з кількістю населення від 2000 людей, а, також основні автодороги.

Мобільні оператори України вже мають досвід успішного співробітництва задля вирішення важливих питань розвитку телеком ринку. Зокрема, спільними зусиллями операторів було побудовано інфраструктуру зв’язку на Олімпійському стадіоні у м. Києві. Прикладами успішної кооперації гравців ринку також є спільне використання інфраструктури мережі мобільного зв’язку в Харківському метрополітені, а також запуск  мереж 2G та 4G у метро м. Києва тощо.  Крім того, оператори мобільного зв’язку України нещодавно розпочали роботи з рефармінгу (обміну) радіочастотами в діапазоні 900 МГц для його ефективного використання при наданні послуг швидкісного мобільного пересилання даних за допомогою технології 4G.

З 2015 року і до цього часу компанії Київстар та Vodafone Україна сукупно інвестували у розвиток технологій 3G та LTE/4G більше 50 млрд грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я